Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-28 13:50
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież wyruszył w podróż do Egiptu

Ojciec Święty wyruszył w podróż apostolską do Egiptu. Samolot z Papieżem na pokładzie odleciał z podrzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 11:00.

Autor/źródło: pixabay.com

Podróż Papieża potrwa nieco ponad 3 godziny. Z kairskiego lotniska Franciszek uda się najpierw do pałacu prezydenckiego, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna oraz spotkanie kurtuazyjne z prezydentem Al-Sisi.

Dziś w programie wizyty przewidziana jest jeszcze wizyta na uniwersytecie Al-Azhar, głównej uczelni sunnickiego islamu, oraz spotkanie z przedstawicielami władz państwowych. 

W końcu o godz. 17:00 Franciszek odwiedzi patriarchę Tawadrosa, zwierzchnika koptyjskiego Kościoła prawosławnego, głównego wyznania chrześcijańskiego w Egipcie, do którego należy ponad 9 mln Egipcjan, czyli ok. 10 proc. mieszkańców tego kraju. Na jutro natomiast przewidziane są spotkania z niewielką wspólnotą katolicką, liczącą ok. 200 tys. wiernych.

Swą podróż do Egiptu Franciszek poprzedził jak zwykle wizytą w Bazylice Matki Bożej Większej. Papież udał się tam wczoraj wieczorem. Przed ikoną Salus Populi Romani modlił się o pomyślny przebieg podróży.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-28 12:24:56
miniaturka

Ks. Stryczek: patriotyzm mógłby być naszą wspólną wartością

- Za mało w Polsce dyskusji nt. wspólnych wartości, które by nas łączyły, a patriotyzm mógłby być naszą wspólną wartością - powiedział KAI ks. Jacek Stryczek prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca projektu Szlachetna Paczka.
2017-04-28 12:55:30
miniaturka

Kard. Parolin: Papież chce nieść pokój w sytuacje konfliktu

Papież Franciszek ani przez chwilę nie myślał, żeby zrezygnować z podróży do Egiptu. Chce być obecny także tam, gdzie szerzy się przemoc i panują konflikty. - mówił kard. Pietro Parolin.
2017-04-28 13:42:53
miniaturka

Ryż na Madagaskar: wyruszyły pierwsze transporty ryżu

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia akcji „Ryż na Madagaskar” wyruszyły pierwsze transporty ryżu. To pozwoli Malgaszom odbudować ich uprawy i przetrwać najtrudniejszy czas po cyklonie, który uderzył wyspę w marcu tego roku.
2017-04-28 14:11:22
miniaturka

Przewodniczący KEP: patriotyzm to rozumna miłość ojczyzny

Patriotyzm to rozumna miłość ojczyzny - powiedział dziś w Warszawie abp Stanisław Gądecki podczas prezentacji dokumentu Episkopatu pt.: "Chrześcijański kształt patriotyzmu".
2017-04-28 14:14:13
miniaturka

Numer 3/4 L'Osservatore Romano

Pojawił się kolejny, trzeci w tym roku, numer miesięcznika L'Osservatore Romano. Zawiera m.in. Orędzie na Światowy Dzień Młodzieży oraz List na IX Światowe Spotkanie Rodzin
2017-04-28 14:45:36
miniaturka

Abp Jędraszewski do bernardynów: dbanie o jedność i pokora to wasze zadanie

Dbając o jedność i idąc drogą pokory będziecie dla świata znakiem, że wasz zakon jest sprawą błogosławioną przez Boga i bardzo ważnym elementem rzeczywistości Kościoła – mówił abp Marek Jędraszewski do ojców i braci bernardynów.