Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-27 08:12
RA

Rekolekcje z s. Margarithą Valappila

W Domu Pielgrzyma Arka w Licheniu Starym trwają rekolekcje prowadzone przez s. Margarithę Valappila

W rekolekcjach biorą udział osoby pragnące pogłębić swoją relację z Panem Bogiem i doświadczać obecności Jezusa w życiu codziennym.

- „Są to osoby spragnione pokoju i radości serca płynącej z otwartości na Bożą miłość” - wyjaśniła pani Olga Dusza, organizatorka spotkania, której osobiste nawrócenie rozpoczęło się w licheńskim Sanktuarium.

Każdy dzień rekolektanci rozpoczynają od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz uwielbienia Pana Jezusa poprzez śpiew i modlitwę. Program spotkania jest bardzo wypełniony: trzy konferencje, uczestnictwo we Mszy św., różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa była dla rekolektantów dniem postnym, w którym przygotowywali się do sakramentu pojednania. Podczas głoszenia konferencji s. Valappila skupia się w głównej mierze na tematyce związanej z zaufaniem Panu Bogu. Podczas przygotowania do sakramentu pojednania s. Margaritha szczególną uwagę zwróciła na Dekalog.

W rekolekcjach bierze udział 160 osób z Polski i zagranicy. Siostrze Margaricie Valappili w prowadzeniu rekolekcji pomaga ks. Manfred Huber z Niemiec.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-04-26 22:28:00
miniaturka

Odpust Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.
2017-04-27 00:14:18
miniaturka

Rekolekcje oazowe - Diecezja Sandomierska

Wakacje to dobry czas aby lepiej poznać Pana Boga, aby się z Nim zaprzyjaźnić, aby poznać Kościół niejako od kuchni. Dobrym sposobem na to są rekolekcje oazowe.
2017-04-27 07:17:48
miniaturka

Biskupi ze wschodu w Licheniu

W celu wymiany doświadczeń w pracy duszpasterskiej w dniach 25-27 kwietnia spotykają się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu przedstawiciele Episkopatów Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.
2017-04-27 08:27:42
miniaturka

Nowy Zarząd Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Przełożone wyższe wspólnot zakonnych obradujące w Warszawie na 135 Zebraniu Plenarnym Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, wybrały 26 kwietnia nowy Zarząd Konferencji.
2017-04-27 08:46:45
miniaturka

COMECE krytykuje Unię za brak ochrony wolności religijnej

Biskupi z krajów unijnych chcą skłonić Unię Europejską do większego zaangażowania w obronę wolności religijnej na świecie. Przed czterema laty Unia zobowiązała się do ochrony praw ludzi wierzących.
2017-04-27 09:00:45
miniaturka

Papież do Polaków: zachowajcie wiarę wyrosłą z krwi św. Wojciecha

Papież zawierzył Polaków wstawiennictwu św. Wojciecha. Zwracając się do nich na środowej audiencji, Franciszek nawiązał do obchodów 600. rocznicy prymasostwa.