Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-26 11:51
AC / Radio Watykańskie

Przesłanie Ojca Świętego do meksykańskich biskupów i ojców rodzin

Papież wezwał meksykańskich biskupów do naśladowania św. Józefa, Maryi i Jezusa.

Autor/źródło: softed75,pixabay

Franciszek pisze o tym liście z okazji zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu tego kraju, a także na 100. rocznicę powstania Narodowej Unii Ojców Rodzin. Wszystkich adresatów zaprasza „do zaangażowania w kreowania społeczeństwa bardziej solidarnego, braterskiego oraz sprawiedliwego, w którym jaśnieje Boża miłość”.

Wskazując na Świętą Rodzinę z Nazaretu, Papież Franciszek nazywa ją „inspiracją i przykładem do naśladowania, podczas podejmowania wszyscy razem bez wytchnienia wysiłków na rzecz rozpowszechniania wartości rodzinnych”. W ten sposób Ojciec Święty wzywa do bronienia oraz propagowania dobrych wzorców dbania o ognisko domowe.

tm/ rv, terra.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-26 10:42:39
miniaturka

Abp Dzięga o korytarzach humanitarnych

„Jeśli ktoś potrzebuje domu, jesteśmy gotowi mu w tym pomóc. Natomiast sposób, w jaki to wykonać na terenie Polski, leży już w kompetencji państwa i instytucji państwowych” – powiedział abp Andrzej Dzięga.
2017-04-26 11:08:20
miniaturka

Bielsko-Biała: ekumeniczny Festiwal „Sacrum in Musica”

W Bielsku-Białej rozpoczął się XVIII ekumeniczny Festiwal „Sacrum in Musica”. Podczas inauguracji wykonano „Requiem Katyńskie” upamiętniające ludobójstwo dokonane na Polakach.
2017-04-26 11:30:49
miniaturka

Abp Solczyński nuncjuszem apostolskim w Tanzanii

Ojciec Święty mianował abp. Marka Solczyńskiego nuncjuszem apostolskim w Tanzanii.
2017-04-26 12:27:57
miniaturka

Katolickie organizacje pożytku publicznego proszą o 1 proc. podatku

Katolickie organizacje pożytku publicznego, w tym hospicja, fundacje i stowarzyszenia opiekujące się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jak co roku proszą o przekazanie odpisu 1 procenta podatku dochodowego.
2017-04-26 12:46:11
miniaturka
play

Zaproszenie na spotkanie z Habilą Adamu [WIDEO]

Habila Adamu to jeden z głównych bohaterów książki Kalifat albo śmierć, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
2017-04-26 13:30:23
miniaturka

Jutro na PWTW rozpocznie się międzynarodowa konferencja teologiczna

Czy teologia potrzebuje nawrócenia? Teologia a profetyczne prowokacje papieża Franciszka - od jutra na PWTW Collegium Joanneum w Warszawie rozpoczyna się międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem polskich i zagranicznych teologów.