Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-04-26 10:42
AC / Radio Watykańskie

Abp Dzięga o korytarzach humanitarnych

„Jeśli ktoś potrzebuje domu, jesteśmy gotowi mu w tym pomóc. Natomiast sposób, w jaki to wykonać na terenie Polski, leży już w kompetencji państwa i instytucji państwowych” – powiedział abp Andrzej Dzięga.

Autor/źródło: pixabay

Metropolita szczecińsko-kamieński odniósł się tak do kwestii korytarzy humanitarnych dla uchodźców.

„Ja nie mam zamiaru ani komentować, ani nikomu coś narzucać, ani zgłaszać pretensje, ani też kogoś przynaglać. My stajemy z tą ofertą i informujemy, że jesteśmy gotowi. Natomiast państwo ma swoje instytucje i kompetencje, i tu musi zaistnieć współdziałanie. My sygnalizujemy, że jesteśmy gotowi na korytarz humanitarny, na sprowadzanie rodzin – nawet tych, które będą potem wymagały pomocy już tutaj u nas w Polsce – natomiast kiedy, komu faktycznie i w jaki sposób, to już należy do kompetencji państwa” - powiedział abp Dzięga.

Od października ubiegłego roku Caritas pomaga m.in. w Syrii w ramach programu „Rodzina Rodzinie”. Każda z wybranych rodzin otrzymuje wsparcie na półroczne utrzymanie.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, wojna, Caritas, pomoc humanitarna, uchodźcy, korytarze humanitarne, Abp Andrzej Dzięga