Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-25 12:05
RA

Młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie w Licheniu

Sześcioro wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie w miniony weekend przebywało w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

Doroczna wizyta zbiegła się w czasie z przypadającą tydzień po Wielkanocy Niedzielą Bożego Miłosierdzia (21-23.04).

Każdego roku wiosną i jesienią (w kwietniu i październiku) do licheńskiego Sanktuarium przyjeżdża grupa chłopców z województwa opolskiego. Są oni wychowankami ośrodka dla młodzieży, która popadła w konflikt z prawem. Prawomocnym wyrokiem sądu muszą zamieszkać w ośrodku zamkniętym, zostając pod stałą opieką i nadzorem wychowawców. W ramach pobytu w ośrodku ich wychowawcy – panowie Tomasz Komisarz oraz Arkadiusz Guzy – zabierają ich do Lichenia na wyjątkową pielgrzymkę.

Podczas pobytu w sanktuarium czas upływa im na pomocy w porządkowaniu terenu oraz modlitwie. W tym roku chłopcy pomagali w porządkowaniu placu przed nowopowstałym Domem Pielgrzyma „Betlejem”. Podczas pobytu zwiedzili bazylikę oraz wybrali się do lasu grąblińskiego.

W sobotę z młodzieżą spotkał się ks. Marek Kordaszewski MIC, marianin, który przygotował dla nich specjalną konferencję. W relacji pana Arkadiusza Guzego, tegoroczna pielgrzymka była niezwykle udana, gdyż wszyscy chłopcy postanowili skorzystać z sakramentu pojednania i w pełni uczestniczyli w ofierze Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Licheń Stary, 24 kwietnia 2017 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy