Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-24 18:53
Bracia Kapucyni

Zakroczym: Kapituła Namiotów u braci kapucynów

Kapucyni Prowincji Warszawskiej rozpoczęli w Zakroczymiu Kapitułę Namiotów - czas wspólnej modlitwy i podejmowania dyskusji o życiu braci.

Nazwa Kapituły Namiotów nawiązuje do czasów św. Franciszka i początków Zakonu Franciszkańskiego. Około roku 1220, kiedy Zakon coraz bardziej rósł w liczbę, bracia zebrali się w Asyżu, aby spojrzeć na swoje życie i powołanie, wspólnie się modlić i rozeznawać wolę Bożą. Kilka tysięcy uczestników Kapituły zamieszkało w bardzo prowizorycznych mieszkaniach - namiotach. 

Kapituła Namiotów była miejscem wspólnej modlitwy i refleksji nad sposobem życia braci. Czasem rozeznawania woli Bożej i podejmowania dyskusji nad najważniejszymi aspektami braterskiego życia. 

Data rozpoczęcia Kapituły jest nieprzypadkowa - św. Wojciech, wraz ze św. Stanisławem, jest patronem Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Mszą ku czci biskupa męczennika, pod przewodnictwem ministra prowincjalnego o. Andrzeja Kiejzy, rozpoczęła się Kapituła Namiotów braci kapucynów, która ma taki sam cel jak spotkanie braci sprzed niemal 800 lat. Prawie 60 uczestników (w tym delegaci z Łotwy i Białorusi) do czwartku podejmować będą aktualne i ważne tematy dotyczące życia kapucyńskiego dzisiaj. Jest to również czas wspólnej modlitwy i rozeznawania woli Bożej. Kapituła zakończy się w czwartek. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-24 17:01:09
miniaturka

Kard. Burke modlił się z kapłanami w Dniu Świętości Życia Kapłańskiego w Kaliszu

- Przyrzeczenie posłuszeństwa nie oznacza dla nas zanegowania ludzkiej wolności, lecz jest jej wypełnieniem, gdyż pozwala nam myśleć, mówić i działać jedynie dla Chrystusa, w wolności od własnej grzeszności – mówił kard. Raymond Leo Burke do księży z diecezji kaliskiej w Dniu Świętości Życia Kapłańskiego.
2017-04-24 18:18:30
miniaturka

Madagaskar: zabito księdza i ciężko raniono młodego diakona

Dziś rano w Ambondronie na Madagaskarze został zamordowany 46-letni kapucyn o. Njiva Lucien.
2017-04-24 18:25:21
miniaturka

Kard. Ryłko: św. Wojciech ukazuje rolę krajów Europy Środkowej

W Bazylice Watykańskiej specjalną Eucharystią uczczono liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha.
2017-04-25 08:17:18
miniaturka

Papież o ks. Milanim: wychowawca i człowiek wiary

O postaci ks. Lorenza Milaniego, u którego grobu będzie się modlił 20 czerwca, Papież mówił w wideoprzesłaniu odtworzonym wczoraj wieczorem na targach książki w Mediolanie. Było to podczas prezentacji pełnego wydania pism tego włoskiego kapłana, zmarłego w 1967 r.
2017-04-25 08:52:29
miniaturka

Egipt: katolicy szykują się do podjęcia Franciszka

„Papież to przyjaciel, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” – tak widzą Franciszka Egipcjanie przed jego przyjazdem do ich ojczyzny, na co wskazuje patriarcha Kościoła koptyjskokatolickiego.
2017-04-25 09:32:38
miniaturka

Kambodża: 300 katechumenów otrzymało chrzest

W czasie Świąt Wielkanocnych około 300 katechumenów, głównie młodych dorosłych wywodzących się z buddyzmu, przyjęło chrzest w Kambodży. Dla tamtejszego niewielkiego Kościoła, liczącego około 23 tys. wiernych, co stanowi 0,2 proc. ludności, to naprawdę wielka radość.