Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-22 18:32
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Wenezuela: „Droga Światła” odpowiedzią Kościoła na dalszą przemoc

Biskupi Wenezueli zorganizowali w stołecznym Caracas tzw. „Drogę Światła”, podczas której rozważa się spotkania zmartwychwstałego Chrystusa z Jego uczniami.

Autor/źródło: pixabay.com

„Drogę Światła” to odpowiedź miejscowego Kościoła na ciągle trwającą w kraju falę przemocy, wiążącą się z rozpędzaniem protestów przeciwko socjalistycznemu prezydentowi Nicolasowi Maduro i jego polityce. 

Modlitwa na ulicach miasta 22 kwietnia ma miejsce dzień po kolejnych starciach między policją wspieraną przez prorządowych bojówkarzy, a demonstrantami, w wyniku czego zginęło aż 12 osób. Hierarchowie cały czas nawołują do pokoju i dialogu, przypominając równocześnie, że obywatele mają pełne prawo do wyrażenia swojego zdania.

O trudnej sytuacji zarówno politycznej, jak i ekonomicznej, przypomina włoski misjonarz pracujący w Caracas, ks. Michele Pan.

„Mamy problemy ze zdobyciem chleba, podstawowej żywności… Dziś można je znaleźć, jutro nie i trzeba czekać dwa lub trzy dni. Ale największy kłopot stanowi podział, przemoc i niezgoda między nami. Brakuje koniecznego dialogu między rządem, a opozycją. I to wzajemne przeciwstawianie się jedni drugim bardzo utrudnia życie. Ludzie pragną, żeby dojść do prawdziwego rozwiązania dla dobra narodu. Albo odnajdziemy drogę pokoju, albo nie wiem jak się to wszystko skończy” – wskazał ks. Pan.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-22 17:43:22
miniaturka

Łączyć, aby się dzielić

Pod takim hasłem odbyła się w sobotę Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Katowicach.
2017-04-22 17:55:17
miniaturka

Stolica Apostolska do buddystów: razem przeciw nienawiści

Do wspólnego promowania „nowego stylu życia, w którym odrzuca się przemoc, a osobę ludzką traktuje z należnym jej szacunkiem”, Stolica Apostolska zachęca buddystów na całym świecie.
2017-04-22 18:20:50
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymka i obrady Parlamentu Jakubowego

W ramach dorocznej pielgrzymki Bractw i Parafii św. Jakuba, na Jasnej Górze odbyło się spotkanie Parlamentu Jakubowego.
2017-04-22 18:51:31
miniaturka

Jasna Góra: trwa 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka

„Wstań, Głoś! Zaryzykujesz?” – to wezwanie podejmują na Jasnej Górze studenci, nauczyciele i duszpasterze z różnych ośrodków naukowych w Polsce na 81 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej.
2017-04-22 19:21:49
miniaturka

Papież w sanktuarium nowych męczenników: to żywa krew Kościoła

Kościół potrzebuje dziś męczenników i świadków, świętych na co dzień, świętych zwyczajnego i konsekwentnego życia, a także tych, którzy mają odwagę przyjęcia łaski bycia świadkiem aż do końca, aż do śmierci – powiedział Franciszek w Bazylice św. Bartłomieja.
2017-04-22 19:41:17
miniaturka

25 lat legnickiej Caritas

„Caritas, czyli bezinteresowna pomoc, jest gruntem do głoszenia Ewangelii” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia legnickiej Caritas.