Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-04-22 17:20
Monika Fenisz

Łączyć, aby się dzielić

Pod takim hasłem odbyła się w sobotę Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Katowicach.

Uczestnicy sami tworzyli informacje prasowe
Autor/źródło: Łukasz Dyłka

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać tajniki dziennikarstwa zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Zmierzyli się z napisaniem tekstu prasowego czy informacji na Facebooka nt. Światowych Dni Młodzieży, niektórzy pokusili się nawet o zrobienie internetowego memu. Młodzież dowiedziała się też wiele o tym, na co zwrócić uwagę podczas kręcenia filmu, który ma być opublikowany w mediach społecznościowych.

Młodzi dziennikarze mieli okazję zadać pytania osobom, które kontaktem z mediami zajmują się na co dzień. Odpowiadali na nie Joanna Juroszek z Gościa Niedzielnego, Barbara Wolek-Kocur, medioznawca i Maciej Witkowski – youtuber.

Podczas warsztatów wideokonferencję z uczestnikami odbył ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP. Opowiedział uczestnikom o Nowej Ewangelizacji i o tym, jak ważne jest, by dzielić się dobrymi wiadomościami z innymi, np. korzystając z Młodzieżowej Agencji Informacyjnej. On również odpowiedział na pytania słuchaczy, m.in. gdzie szukać w Internecie wartościowych informacji albo czy sam posiada konto na Facebooku.

Ks. Zbigniew Kucharski, Asystent Generalny KSM i pomysłodawca warsztatów, podkreślił, jak istotne jest dzielenie się dobrem: Jeżeli piszemy o dobrych rzeczach, przekazujemy dobro drugiemu człowiekowi. Takie świadectwo jest potrzebne.

W warsztatach uczestniczyli młodzi ludzie z różnych miejsc archidiecezji katowickiej. Podczas spotkania wybrano Dziekana Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, którym została Monika Fenisz – Sekretarz Zarządu KSM Archidiecezji Katowickiej.

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa to wspólny projekt Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Organizatorzy zapowiedzieli już drugą edycję warsztatów, która planowana jest jesienią.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Katowice, KSM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, warsztaty dziennikarskie