Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-22 08:41
S. Zielińska / Radio Watykańskie

OECD: katolicka etyka owocuje wyższym poziomem zadowolenia młodych

Szef sztabu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Gabriela Ramos oceniła pozytywnie wpływ etyki katolickiej na młodzież.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Katolicka etyka pozwala wyjaśnić, dlaczego młodzież w krajach takich jak Polska (średni wynik 7,2 na 10 punktów) czy Meksyk (8,3 na 10 punktów) jest bardziej zadowolona z życia niż jej rówieśnicy np. z Wielkiej Brytanii (7 na 10 punktów). Takie zdanie wyraziła szef sztabu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Gabriela Ramos odnosiła się do niedawno opublikowanych wyników badań dokonanych we wszystkich krajach członkowskich.

Jako przyczynę większego poziomu szczęśliwości w niektórych krajach podała ona tradycyjne wartości, które pozwalają na pokładanie przez młodych nadziei w rodzinie. 

W Meksyku na przykład „relacje między ludźmi są bardzo dobre – zaufanie społeczne, rodzina, wzajemne wspomaganie. To prawdopodobnie dlatego, że nie ma się rozwiniętych systemów instytucjonalnych wspierających obywateli, jak to wygląda w krajach o bardziej zaawansowanej gospodarce” podkreśliła Gabriela Ramos.

tm/ rv, catholicherald

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-21 18:39:09
miniaturka

Warszawa: premiera misterium „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”

Teatr Oratorium im. św. Jana Bosko zaprasza na misterium rezurekcyjne w reżyserii Mateusza Olszewskiego.
2017-04-22 08:07:53
miniaturka

Watykan w Radzie Bezpieczeństwa: ludobójstwo na Bliskim Wschodzie

Stały watykański obserwator przy ONZ w Nowym Jorku na otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa o sytuacji bliskowschodniej z uwzględnieniem kwestii palestyńskiej, przypomniał akty barbarzyńskie dokonane niedawno w Syrii i Egipcie.
2017-04-22 08:34:21
miniaturka

Bracia z Taizé wybierają się do Egiptu

Wspólnota z Taizé zapowiada planowaną na koniec września pielgrzymkę zaufania młodych do Egiptu, która ma być znakiem solidarności z chrześcijanami w tym kraju.
2017-04-22 13:02:22
miniaturka

Warszawa: trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”

Trwają zapisy na piątą edycję rekolekcji charyzmatycznych „Jezus na stadionie”, które 1 lipca odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zachęca abp Henryk Hoser.
2017-04-22 13:22:32
miniaturka

Prymas do młodych: nie żyjcie w samouwielbieniu

„Człowiek nie będzie dobry jak chleb jeśli będzie się kręcił wokół siebie, jeśli będzie przeżywał swoje życie w samouwielbieniu” – mówił do młodych pielgrzymujących dziś do relikwii św. Wojciecha Prymas Polski.
2017-04-22 14:39:03
miniaturka

Dwa nowe uczynki miłosierdzia

W odpowiedzi na zachętę Ojca Świętego Franciszka z jego orędzia z 1 września 2016 roku na Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia pojawiła się propozycja wzbogacenia list uczynków miłosierdzia w duchu encykliki Laudato si’.