Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-04-21 15:17
S. Zielińska / KAI

Warszawa: talent-show dla młodych muzyków chrześcijańskich

Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, w rozmowie z KAI zapowiada nową formułę 7. edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy.

Autor/źródło: pixabay.com

Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny - mówi w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, zapowiadając nową formułę 7. edycję Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. Celem wydarzenia jest promocja i wsparcie młodych muzyków sceny chrześcijańskiej.

Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, którego 7. edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę w Warszawie, dedykowany jest młodym artystom chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, to ważne wsparcie zarówno dla wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej, jak i dla bardziej doświadczonych. Wśród nagród jest m.in. nagranie płyty i udział w znaczących festiwalach muzycznych.

- Z rynku lokalnego wydobywamy zespoły „na zewnątrz”, to dla nich duża szansa, by zaistnieć na rynku muzycznym – mówi Guzek, podkreślając, że uczestnicy koncertu nie są amatorami, ale posiadają wykształcenie muzyczne, a często także doświadczenie współtworzenia wielu formacji muzycznych.

Koncert Debiuty łączy w sobie elementy festiwalu i muzycznego talent-show.

„Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny” - podkreśla Guzek.

Patronka Koncertu Debiuty, Monika Brzoza, to ewangelizatorka i m.in. założycielka portalu jezus.waw.pl, która w 2010 r. zmarła na raka w wieku 37 lat po półtorarocznej walce z chorobą.

Dotychczasowymi laureatami koncertu debiuty są m.in. Magda Frączek z zespołem Love Story, Plan B i Mocni w Wierze. Podczas tegorocznego koncertu odbędzie się premiera albumu ubiegłorocznych zwycięzców – zespołu Muode Koty.

7. Edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, w warszawskiej klubokawiarni Docelowo. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie koncertdebiuty.pl

abd / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: muzyka, Warszawa, koncert, chrześcijańskie granie, chrześcijańska, Monika Brzoza, debiuty