Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-21 10:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Konferencja Liderów Katolickich „Radość Ewangelii w Ameryce”

W Stanach Zjednoczonych trwają przygotowania do ogólnokrajowej Konferencji Liderów Katolickich „Radość Ewangelii w Ameryce”. Odbędzie się ona w pierwszych dniach lipca b.r. w Orlando na Florydzie.

Autor/źródło: pixabay.com

Konferencję „Radość Ewangelii w Ameryce” organizuje episkopat USA. Jej uczestnicy będą się zastanawiać, w jaki sposób Amerykanie wobec ogromnych przemian społecznych mogą najlepiej wcielać w życie adhortację apostolską Franciszka „Evangelii gaudium”.

Na Florydę pojedzie ponad 3 tys. zwierzchników i liderów kościelnych, wśród których będą biskupi, duchowieństwo i osoby świeckie. „Konferencja została zwołana, aby przyjrzeć się dzisiejszym troskom i możliwościom działania w świetle misji ewangelizacyjnej Kościoła” – powiedział dyrektor Departamentu Sprawiedliwości, Pokoju i Rozwoju Człowieka przy amerykańskim episkopacie, Jonathan Reyes.

W zamierzeniu organizatorów nie ma to być jeszcze jedno spotkanie branżowe, ale w jego centrum znajdować się będzie prawdziwe spotkanie z żywym Jezusem. Podobny zjazd odbył się tylko raz w historii Kościoła amerykańskiego, a było to w 1917 r. Episkopat szukał wówczas odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa w związku z uczestnictwem Stanów Zjednoczonych w I wojnie światowej.

Dziś, jak podkreślają biskupi, Kościół szuka odpowiedzi na innego rodzaju kryzys. Jest on związany ze zmianami demograficznymi, takimi jak wzrastająca liczba Latynosów czy porzucanie przez wielu wiernych religii zinstytucjonalizowanej. Problemami są również sytuacja ekonomiczna, zmienianie definicji małżeństwa oraz rozwój technologii, który odmienił relacje międzyludzkie.

A. Pożywio, Chicago, USA/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-21 10:35:36
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #10

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #10.
2017-04-21 10:36:17
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #11

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #11.
2017-04-21 10:37:03
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #12

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #12.
2017-04-21 11:18:33
miniaturka

Lublin: spotkanie na temat troski księży o przyszłe powołania

„Troska duszpasterza o powołania” - to hasło trwających Duszpasterskich Wykładów Akademickich. Dwudniowe wykłady dotyczyć będą przede wszystkim odpowiedzialności kapłanów za rozeznających powołanie.
2017-04-21 11:51:26
miniaturka

Egipt: al-Azhar potępia ataki na chrześcijan i oczekuje Papieża

„Terroryzm nie ma religii, nie ma ojczyzny; żadna wiara na świecie nie może pozwalać na morderstwo”. Takimi słowami kairski uniwersytet al-Azhar potępił ataki na chrześcijan w Egipcie.
2017-04-21 12:28:26
miniaturka

List papieża Franciszka do abp. Polaka z okazji 600-lecia prymasostwa

„Niech rozpoczynający się Rok Prymasowski i wszystkie towarzyszące mu wydarzenia będą okazją do rozeznawania nowych wyzwań i do szukania nowych sposobów docierania z ewangelicznym przesłaniem do współczesnego świata” – napisał Papież do prymasa Polski.