Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-21 08:34
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Czerwony Krzyż: Afryka potrzebuje inwestycji

Problem migracji to kwestia godności ludzkiej, szacunku do życia, które zawsze powinno być w centrum. - mówił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

Autor/źródło: pixabay.com

„Nie przejmujemy się tym, że życie 20 milionów ludzi na kontynencie afrykańskim jest zagrożone, gdyż nie mają dostępu do jedzenia i wody, ale niepokoi nas to, że mogą przyjechać na Zachód” – zwrócił uwagę przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego Francesco Rocca mówił także o potrzebie zaangażowania się wspólnoty międzynarodowej w plan inwestycji dla Afryki:

„Apelujemy o wielki plan inwestycji dotyczący jedzenia i wody pitnej w wielu z tych krajów. Ale nie tylko to zapewnia godność człowiekowi; trzeba mu także dać nadzieję. Jeśli popatrzymy na kontynent afrykański nie jako na jedną rzeczywistość bez żadnych różnic, ale jako na zespół różnorodnych sytuacji, to zobaczymy, że są pewne kraje, które nie doprowadzają do upokorzenia, bo choć mają trudności ekonomiczne, to posiadają niewielką gospodarkę, która wzrasta. A tam, gdzie młodzież, matki, ojcowie widzą, że istnieje choćby najmniejsza nadzieja, to nikt nie zostawi własnej ziemi, ponieważ czuje się w nią wrośnięty. Jest zakorzenienie w miejscach, gdzie się urodzili, w tym, z czym ich łączą uczucia, we własnych tradycjach. Apelujemy więc do rządów państw zachodnich o wielki plan inwestycyjny: aby wyjść z hipokryzji mówienia o bezpieczeństwie, także dlatego, że kiedy mówi się o godności osoby, to staje się równocześnie wobec problemu bezpieczeństwa” – powiedział przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-20 21:09:37
miniaturka

Spektakl w wykonaniu osadzonych w Ostrzeszowie

Na deskach Kinoteatru „Piast” w Ostrzeszowie 11 osadzonych Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim wystawiło spektakl pt. „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”. Reżyserem przedstawienia jest porucznik Milena Garcarek, wychowawca osadzonych.
2017-04-21 06:15:23
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #6

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #6.
2017-04-21 08:13:26
miniaturka

Egipt: papież Tawadros II z radością przywita Papieża Franciszka

„Kościół żyje i tworzy się na trzech fundamentach: potu, łez i krwi” – powiedział patriarcha koptyjski Tawadros, wspominając ataki z Niedzieli Palmowej na chrześcijańskie świątynie w Tancie i w Aleksandrii.
2017-04-21 09:04:56
miniaturka

Tygodnik Time ponownie docenia Franciszka

Papież zyskał uznanie amerykańskiego tygodnika Time. Po raz kolejny zaliczył on Franciszka do grona stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
2017-04-21 09:34:54
miniaturka

Indonezja: prawie 50 katechumenów przyjęło chrzest

W mieście Palembang na południu Sumatry w Indonezji podczas świąt wielkanocnych prawie 50 katechumenów otrzymało chrzest.
2017-04-21 10:09:22
miniaturka

Biskupi w liście na Niedzielę Miłosierdzia: Być dobrym jak chleb

– Chrystusowe wezwanie do miłosierdzia jest nadal aktualne – piszą biskupi w liście pasterskim, który będzie odczytywany w kościołach w Polsce w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia.