Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-20 14:31
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Ameryka Łacińska: powstaje Sieć Wołania mająca wspomóc migrantów

Nowy organ poświęcony duszpasterstwu oraz wsparciu migrantów powstał w Ameryce Łacińskiej. Tzw. „Sieć Wołania” prowadzi do wzajemnego powiązania dotychczasowych wysiłków różnych Kościołów rejonu na polu tej posługi.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org

Zdaniem bp. Julio Césara Coroniela Amaro, ordynariusza diecezji Puerto Plata w Republice Dominikany, utworzone właśnie dzieło „pokazuje połączenie konkretnych linii pracy z uchodźcami, aby ujednolicić kryteria oraz poczuć wzajemne wsparcie i zjednoczenie w poszukiwaniu rozwiązań problemów, na jakie napotykamy”.

„Poczuwamy się dogłębnie zaangażowani jako wspólnota kościelna w pracę (…) na rzecz migrantów, którzy doświadczają okropnych sytuacji” wskazał we własnym komentarzu dyrektor Sekretariatu Caritas dla tej części świata, ks. Francisco Hernández. 

Sama „Sieć Wołania” stanowi odpowiedź na tragedię, którą Kościół zauważył i wyrażał już wcześniej. „Jesteśmy świadkami poważnej sytuacji, w jakiej żyją miliony naszych braci i sióstr zmuszane do emigracji, napotykając na fizyczne, polityczne, religijne oraz kulturowe mury, zamiast na otwarte drzwi” – pisali przedstawiciele wspólnoty wiernych już w październiku w tzw. Deklaracji z Hondurasu.

tm/ rv, losservatoreromano

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-20 12:57:00
miniaturka

Pakistan: chrześcijanie i muzułmanie razem w kampanii dla pokoju

W Pakistanie trwa międzywyznaniowa kampania „Oliwka dla pokoju”. Inicjatywa rozpoczęła się już w Wielkim Poście, ale trwa nadal przez cały okres wielkanocny.
2017-04-20 13:47:45
miniaturka

Dwa obiekty sakralne wśród laureatów konkursu „Zabytek Zadbany”

Kościół Najświętszej Marii Panny w zespole zamkowym w Malborku oraz kaplica Trójcy Świętej na zamku w Lublinie to dwa obiekty sakralne, które znalazły się wśród laureatów tegorocznego konkursu „Zabytek Zadbany”.
2017-04-20 14:16:43
miniaturka
play

Obchody 600-lecia Prymasostwa w Polsce

Nieszporami o św. Wojciechu w najbliższą sobotę rozpoczną się w Gnieźnie uroczystości inauguracyjne 600-lecia prymasostwa w Polsce. Oprócz wielu polskich biskupów wezmą w nich udział prymasi z całej Europy.
2017-04-20 14:53:38
miniaturka

Ks. Samir przed papieską podróżą do Egiptu: pomóc w reformie islamu

W Egipcie rzecznikiem przemian i rewolucji w islamie jest prezydent As-Sisi. - mówił w wywiadzie dla czasopisma National Catholic Register ks. Samir Khalil Samir SJ, egipski islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego.
2017-04-20 15:09:02
miniaturka

Radom: warsztaty komunikacji i autoprezentacji dla księży

Warsztaty asertywnej komunikacji "Jak rozmawiać?" dla księży i diakonów odbyły się w Międzynarodowym Centrum Wolontariatu w Radomiu.
2017-04-20 15:37:47
miniaturka

Gietrzwałd: uroczystości 140. rocznicy objawień Matki Bożej

W piątek, 21 kwietnia, rozpoczynają się jubileuszowe uroczystości związane ze 140. rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicą koronacji Jej obrazu koronami papieskimi.