Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-20 09:34
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Egipt: atak na punkt kontrolny przy klasztorze św. Katarzyny

Tzw. Państwo Islamskie potwierdziło, że jest odpowiedzialne za atak na punkt kontrolny oddalony 800 metrów od monasteru św. Katarzyny w Egipcie na Południowym Synaju. W czasie strzelaniny zginął jeden z egipskich żołnierzy, a czterej inni zostali ranni.

Klasztor św. Katarzyny w Egipcie na Południowym Synaju
Autor/źródło: Wikimedia commons / Berthold Werner

Klasztor ten to jedno z najważniejszych miejsc chrześcijańskich w Egipcie i jedno z najstarszych na świecie. Każdego roku odwiedza go wielu turystów. Założony w VI wieku u podnóża góry Synaj, należy do Kościoła greckoprawosławnego.

Atak ten jest kolejnym przykładem narastającej przemocy przeciw chrześcijanom w Egipcie. Dokonano go na 10 dni przed wizytą Papieża w tym kraju. Przypomnijmy, że w Niedzielę Palmową doszło tam do dwóch zamachów terrorystycznych na kościoły koptyjskie, w których zginęło 45 osób, a wiele zostało rannych.

pp/ rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-20 06:13:29
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #5

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #5.
2017-04-20 08:40:44
miniaturka

Moskwa: Cyryl w obronie prześladowanych chrześcijan Azji i Afryki

Patriarcha Cyryl, występując w domu przyjęć rosyjskiego MSZ, podziękował władzom za interwencję w obronie chrześcijan syryjskich.
2017-04-20 09:07:34
miniaturka

Nepal: podpalono katolicką katedrę

W Katmandu, stołecznym mieście Nepalu, podpalono katolicką katedrę. Spłonęła zachodnia część świątyni oraz plebania.
2017-04-20 10:06:23
miniaturka

Abp Hoser: stajemy się chrześcijanami, kiedy spotykamy Chrystusa

Chrześcijanami stajemy się wówczas, kiedy spotkaliśmy Zmartwychwstałego Chrystusa, z którym mamy codzienny, żywy i bezpośredni kontakt - mówił abp Hoser na Mszy św., w czasie której udzielał sakramentu bierzmowania.
2017-04-20 10:36:42
miniaturka

Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk: Chrześcijaństwo i Miłosierdzie idą razem

Chrześcijaństwo i Miłosierdzie idą razem – mówi w rozmowie z KAI kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w którym odbywać się będą główne uroczystości Niedzieli Miłosierdzia.
2017-04-20 11:10:52
miniaturka

15. rocznica ingresu abp. Gądeckiego do katedry poznańskiej

W czwartek 20 kwietnia przypada 15. rocznica ingresu abp Stanisława Gądeckiego do katedry poznańskiej. Metropolita poznański będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. odprawionej z tej okazji.