Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-20 08:37
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Moskwa: Cyryl w obronie prześladowanych chrześcijan Azji i Afryki

Patriarcha Cyryl, występując w domu przyjęć rosyjskiego MSZ, podziękował władzom za interwencję w obronie chrześcijan syryjskich.

Patriarcha Cyryl I
Autor/źródło: Serge Serebro, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org

Patriarcha Cyryl zaapelował do społeczności międzynarodowej o czynne zainteresowanie się losem wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie oraz w państwach Afryki i Azji.

Zdaniem zwierzchnika rosyjskiego prawosławia interwencja wojsk rosyjskich dała nadzieję chrześcijanom Iraku i Syrii, którzy wielokrotnie prosili patriarchat moskiewski o wsparcie. Cyryl I potwierdził kontynuację pomocy rosyjskich prawosławnych dla Kościoła antiochijskiego, którego ośrodek znajduje się obecnie w Damaszku. Z niepokojem wskazał na ataki muzułmanów na chrześcijan Kościoła aleksandryjskiego oraz na sytuację chrześcijan w Nigerii, gdzie całymi wioskami chrześcijanie są mordowani, a setki kościołów spalono. Również w Azji, np. w Pakistanie czy Birmie, władze bardzo pobłażliwie traktują terrorystów prześladujących chrześcijan.

Patriarcha moskiewski zwrócił uwagę na milczenie państw świata w tej sprawie, jakoby nic strasznego się nie działo. Zaapelował o zdecydowaną reakcję społeczności międzynarodowej w obronie prześladowanych wyznawców Chrystusa.

W. Raiter, Moskwa/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Moskwa, chrześcijanie, pomoc, apel, Patriarcha Cyryl I