Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-20 08:37
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Moskwa: Cyryl w obronie prześladowanych chrześcijan Azji i Afryki

Patriarcha Cyryl, występując w domu przyjęć rosyjskiego MSZ, podziękował władzom za interwencję w obronie chrześcijan syryjskich.

Patriarcha Cyryl I
Autor/źródło: Serge Serebro, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org

Patriarcha Cyryl zaapelował do społeczności międzynarodowej o czynne zainteresowanie się losem wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie oraz w państwach Afryki i Azji.

Zdaniem zwierzchnika rosyjskiego prawosławia interwencja wojsk rosyjskich dała nadzieję chrześcijanom Iraku i Syrii, którzy wielokrotnie prosili patriarchat moskiewski o wsparcie. Cyryl I potwierdził kontynuację pomocy rosyjskich prawosławnych dla Kościoła antiochijskiego, którego ośrodek znajduje się obecnie w Damaszku. Z niepokojem wskazał na ataki muzułmanów na chrześcijan Kościoła aleksandryjskiego oraz na sytuację chrześcijan w Nigerii, gdzie całymi wioskami chrześcijanie są mordowani, a setki kościołów spalono. Również w Azji, np. w Pakistanie czy Birmie, władze bardzo pobłażliwie traktują terrorystów prześladujących chrześcijan.

Patriarcha moskiewski zwrócił uwagę na milczenie państw świata w tej sprawie, jakoby nic strasznego się nie działo. Zaapelował o zdecydowaną reakcję społeczności międzynarodowej w obronie prześladowanych wyznawców Chrystusa.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-04-19 18:26:17
miniaturka

Benedyktyni z Nursji budują nowy klasztor w górach za miastem

Benedyktyni z Nursji wybudują nowy klasztor w górach nieopodal miasta, w którym urodził się św. Benedykt.
2017-04-19 18:33:09
miniaturka

Muzea Watykańskie oferują darmowe bilety dawcom krwi

Rozpoczęto współpracę z organizacją „Francesco Olgiati”, zrzeszającą krwiodawców, oraz rzymskim szpitalem Gemelli.
2017-04-20 06:13:29
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #5

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #5.
2017-04-20 09:07:34
miniaturka

Nepal: podpalono katolicką katedrę

W Katmandu, stołecznym mieście Nepalu, podpalono katolicką katedrę. Spłonęła zachodnia część świątyni oraz plebania.
2017-04-20 09:39:43
miniaturka

Egipt: atak na punkt kontrolny przy klasztorze św. Katarzyny

Tzw. Państwo Islamskie potwierdziło, że jest odpowiedzialne za atak na punkt kontrolny oddalony 800 metrów od monasteru św. Katarzyny w Egipcie na Południowym Synaju. W czasie strzelaniny zginął jeden z egipskich żołnierzy, a czterej inni zostali ranni.
2017-04-20 10:06:23
miniaturka

Abp Hoser: stajemy się chrześcijanami, kiedy spotykamy Chrystusa

Chrześcijanami stajemy się wówczas, kiedy spotkaliśmy Zmartwychwstałego Chrystusa, z którym mamy codzienny, żywy i bezpośredni kontakt - mówił abp Hoser na Mszy św., w czasie której udzielał sakramentu bierzmowania.