Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-19 16:16
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: ogólnopolskie rekolekcje kapelanów harcerskich

Ponad 50 księży z całej Polski uczestniczy w Ogólnopolskich Rekolekcjach i Warsztatach Duszpasterzy i Kapelanów Harcerskich, które odbywają się w Kaliszu. Dzisiaj Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W homilii ordynariusz kaliski zachęcał kapłanów, aby byli świadkami Chrystusa na co dzień. - Zmartwychwstanie nadaje sens krzyża Chrystusowego każdemu cierpieniu i też nadaje sens życiu każdego z nas łącznie z tajemnicą Eucharystii, bo Bóg został z nami w Najświętszym Sakramencie. My mamy być świadkami zmartwychwstania Chrystusa. Musimy troszczyć się o wiarę poprzez modlitwę, wierność ślubom, które składamy i świadectwo wobec innych – mówił celebrans.

Życzył duszpasterzom harcerzy, aby praca z młodzieżą dawała im dużo radości i umocnienia. - Niech optymizm, który płynie z faktu zmartwychwstania Chrystusa dodaje nam sił w codziennej służbie – powiedział bp Janiak.

Kapłani przez cztery dni będą wsłuchiwać się w nauki rekolekcyjne, które głosi ks. prał. dr Zbigniew Cieślak, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. Dzisiaj po południu księża wysłuchają prelekcji ks. dr. Sławomira Kęszki nt. „Wierzę w Boga Wszechmogącego, choć jestem poniżony, upokorzony”. Duchowny będzie opowiadał o spotkaniach kapłanów z Bogiem w obozie koncentracyjnym w Dachau. Jutro o godz. 12.00 księża udadzą się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i zawierzą swoją służbę patronowi Kościoła. Rekolekcje odbywają się w Centrum Integracji i Edukacji Społecznej Caritas w Kaliszu.

W rekolekcjach uczestniczą: ks. Piotr Zamaria z Radomia, krajowy duszpasterz Skautów Europy, ks. Wojciech Jurkowski z Warszawy, naczelny kapelan ZHP, ks. Robert Mogiełka z Gdańska, naczelny kapelan ZHR i ks. Jan Dohnalik, kanclerz Ordynariatu Polowego. Organizatorem rekolekcji w Kaliszu jest ks. Piotr Szkudlarek, diecezjalny duszpasterz harcerzy.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy