Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-19 08:38
Anna Bajon

Maturzyści na Jasnej Górze

Trwają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, dziś do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej zawitali uczniowie klas maturalnych z diecezji opolskiej i radomskiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

W tej chwili trwa konferencja w sali o. Kordeckiego. O godzinie 11-ej w bazylice jasnogórskiej odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Turzyńskiego. Po niej o 13:30 odbędzie się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Na zakończenie wizyty u Jasnogórskiej Pani, maturzyści będą uczestniczyć w nabożeństwie zawierzenia Matce Bożej. Nastąpi poświęcenie dewocjonaliów i błogosławieństwo kończące pielgrzymkę w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Do tradycji szkół ponadgimnazjalnych wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Udział w pielgrzymce daje maturzystom okazję do modlitwy i rozeznawania własnego powołania. Pielgrzymki mają też pomóc młodzieży w integracji i refleksji nad własną przyszłością ze świadectwem dojrzałości w ręce.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-19 07:22:13
miniaturka

Ks. Boulad przed papieską podróżą: islam to religia miecza

Większość muzułmanów to ludzie bardzo otwarci, mili i umiarkowani. Jednakże ideologia obecna w podręcznikach szkolnych jest radykalna – tak sytuację islamu w Egipcie tuż przed papieską podróżą opisuje w L’Osservatore Romano egipski jezuita ks. Henri Boulad, wieloletni rektor jezuickiego kolegium w Kairze.
2017-04-19 08:16:23
miniaturka

Indie: wielkanocne tradycje

W Indiach, gdzie chrześcijanie stanowią niewiele ponad 2 proc. populacji, przygotowania do obchodów wielkanocnych mają specyficzny charakter. Są okazją do szczególnego dawania świadectwa miłości na wzór Chrystusa, który umarł na krzyżu i pojednał świat ze sobą.
2017-04-19 08:33:42
miniaturka

Rosja: Walka o wolny Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziałek Wielkanocny jest w Rosji dniem roboczym. Działaczom wielu prawosławnych organizacji społecznych taki stan prawny wydaje się niewłaściwy i niezgodny z rosyjską tradycją.
2017-04-19 09:18:22
miniaturka

Papież nie pojedzie do Brazylii, wstawia się za ubogimi

Papież Franciszek nie pojedzie w tym roku do Brazylii. Napisał o tym w liście do prezydenta tego kraju Michela Temera, który zaprosił go do złożenia wizyty z okazji 300-lecia sanktuarium w Aparecidzie.
2017-04-19 09:48:29
miniaturka

Kard. Dziwisz nagrodzony przez Festiwal Życia

W czwartek 20 kwietnia w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz odbierze nagrodę „Premio Festival della Vita 2017” przyznaną w siódmej już edycji Festiwalu Życia odbywającego się we Włoszech. W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem „Żyć, to… poznawać”.
2017-04-19 10:18:07
miniaturka

Ekumeniczny list prymasów Irlandii przeciw relatywizmowi

Do pytania „Cóż to jest prawda?”, jakie Piłat zadał w Wielki Piątek Jezusowi, nawiązali obaj prymasi Irlandii w przesłaniu, które wystosowali wspólnie również w tym roku, zgodnie z zapoczątkowaną już wcześniej ekumeniczną tradycją.