Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-10 17:57
S. Zielińska / Radio Watykańskie

UNESCO: delegacja watykańska zorganizowała spotkanie o ekologii

Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”, na spotkaniu zorganizowanym przez watykańską delegację przy UNESCO, mówił w Paryżu o ekologii.

Autor/źródło: Pixabay

„Promień światła już zaczął przebijać się przez chmury zagrożenia globalną katastrofą ekologiczną" – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”, kard. Peter Turkson.

Przemawiał on w stolicy Francji na spotkaniu zatytułowanym „Ziemia, nasz wspólny dom: wyzwanie i nadzieja”.

Wydarzenie to zorganizowała watykańska delegacja przy UNESCO i właśnie dykasteria kurii rzymskiej, której kard. Turkson przewodniczy.

W swoim wystąpieniu hierarcha wspomniał ostatnie konferencje międzynarodowe o ochronie środowiska w Addis Abebie, Paryżu i obecną w Marrakeszu. Określił je jako kroki w kierunku stania się „rewolucyjnymi razem”, aby pokonać różnice i niesprawiedliwość, biorąc w opiekę Ziemię, dobro wspólne i biednych.

Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” mówił też o szczególnej roli encykliki Laudato si’. To jego zdaniem tekst wyrażający możliwą do spełnienia nadzieję, że „rozpocznie się tysiąclecie poszanowania życia, dbania przez nas o Boże stworzenie, naszej troski o ubogich”.


tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-10 14:30:45
miniaturka

Znaczenie mediów elektronicznych w formacji służby liturgicznej

O znaczeniu mediów elektronicznych w kontekście służby liturgicznej dyskutują kapłani zgromadzeni na 68. dorocznym Zebraniu Duszpasterzy Służby Liturgicznej w Licheniu (9-10.11).
2016-11-10 17:05:01
miniaturka

SIGNIS: 65 lat służby mediom

Głoszenie Ewangelii poprzez współczesne środki komunikacji, zwłaszcza w krajach misyjnych, to cel Międzynarodowej Organizacji Mediów Katolickich.
2016-11-10 17:34:54
miniaturka

Wielka Brytania: kard. Nichols o trudnej sytuacji bezdomnych i więźniów

Skutkom obecnej trudnej sytuacji mieszkaniowej w Wielkiej Brytanii trzeba stawić czoła rozpoczynając od prewencji.
2016-11-10 18:32:46
miniaturka

Pierwsza bazylika w Japonii

Papież Franciszek upamiętnił „ukrytych chrześcijan” w Japonii, którzy przetrwali wielkie prześladowania, do jakich doszło w tym kraju na przełomie XVI i XVII wieku.
2016-11-11 06:59:54
miniaturka

Papież na Mszy w piątek: nie traćcie nadziei!

Musimy przezwyciężyć pokusę religii spektakularnej, która zawsze szuka nowych objawień i jest jak fajerwerki. To jedna z głównych myśli piątkowej homilii Franciszka na porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2016-11-11 07:36:41
miniaturka

Franciszek: jedność chrześcijan moją podstawową troską

„Jedność chrześcijan jest jedną z moich głównych trosk; modlę się, by podzielali ją coraz bardziej wszyscy ochrzczeni” – mówił Franciszek na audiencji dla uczestników sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan na temat: „Jedność chrześcijan: jaki model pełnej komunii?”.