Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-16 14:15
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak: niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi

- Niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi, bo do Pana Boga trafia się tylko przez człowieka - mówił bp Edward Janiak w kościele pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Biskup kaliski przewodniczył tam Mszy św. w pierwszy dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Witając biskupa kaliskiego, ks. kan. Zbigniew Króczyński prosił o umocnienie wspólnoty parafialnej w wierze i miłości. – Księże Biskupie proszę Cię o modlitwę za naszą parafialną wspólnotę i proszę Cię, abyś swoją wiarą i miłością umocnił naszą wiarę w Zmartwychwstałego Pana – mówił proboszcz parafii.

W homilii bp Janiak podkreślał, że radość wielkanocna jest bardzo potrzebna człowiekowi. – Ta radość płynie z faktu zmartwychwstania, z tej prawdy, że Chrystus na krzyżu nie pozostał. Prawda o zmartwychwstaniu jest prawdą radosną – powiedział celebrans.

Wskazywał, że wszyscy apostołowie oddali życie za wiarę. - Dzisiaj tyle ludzi ginie za wiarę, za przyznanie się do Chrystusa. Dziękujmy Panu Bogu za łaskę wiary, za naszych rodziców, za to, że jesteśmy ochrzczeni, że żyjemy w kraju, gdzie jest wolność religijna – mówił kaznodzieja.

Przekonywał, że na Kościół trzeba patrzeć przez pryzmat parafii. – To my tworzymy Kościół, a nie tylko biskupi i kapłani. Są piękne świątynie na świecie, zabytkowe bazyliki, ale puste. Najważniejszy jest żywy Kościół. Wy jesteście świątynią Boga – stwierdził ordynariusz kaliski.

Zachęcał wiernych, aby wiarę przekazywali następnym pokoleniom. - Niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi, bo do Pana Boga trafia się tylko przez człowieka. Ważne jest, żebyśmy wśród codzienności i wielości ludzi dostrzegali też pojedynczego człowieka. Dzielmy się swoją wiarą z innymi – mówił hierarcha.

Życzył zgromadzonym, aby Chrystus Zmartwychwstały wypełnił ich życie optymizmem. – Święta Zmartwychwstania Pańskiego napełniają nas radością i mimo, że niełatwo żyje się, że trzeba dźwigać krzyż codzienności to pamiętajmy, że w perspektywie jest zmartwychwstanie – zaznaczył bp Janiak.

Po komunii św. biskup kaliski i proboszcz udzielili wszystkim dzieciom obecnym na Mszy św. indywidualnego błogosławieństwa.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-16 12:28:24
miniaturka

Prymas Polski: zmartwychwstać z Jezusem to zrobić w sercu miejsce miłości i nadziei

Zmartwychwstać z Jezusem to zrobić w sercu miejsce miłości i nadziei ! Uwierzcie Zmartwychwstałemu! Nie lękajcie się! Jest z Nami nasz Pan zmartwychwstały!- apelował podczas rezurekcji w katedrze gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2017-04-16 12:36:03
miniaturka

Franciszek - Urbi et Orbi: Niech Zmartwychwstały Chrystus da pokój w naszych czasach!

Niech Zmartwychwstały Chrystus, który zwyciężył mroki grzechu i śmierci da pokój w naszych czasach - powiedział Franciszek przed tradycyjnym błogosławieństwem "Urbi et Orbi" - Miastu i Światu.
2017-04-16 13:49:13
miniaturka

Papież przesłał życzenia świąteczne całemu światu

Serdeczne życzenia wszystkim ludziom, zarówno zgromadzonym na Placu św. Piotra, jak i na całym świecie, przekazał Franciszek po orędziu wielkanocnym i błogosławieństwie "Urbi et Orbi".
2017-04-16 18:07:53
miniaturka

Poznań: śniadanie wielkanocne Caritas dla bezdomnych i ubogich

Sto pięćdziesiąt osób uczestniczyło w tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym, które odbyło się w poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W jadłodajni Caritas Archidiecezji Poznańskiej, prowadzonej przez siostry elżbietanki, do stołu z ubogimi i bezdomnymi zasiadł abp Stanisław Gądecki.
2017-04-16 18:11:14
miniaturka

Papież: Msza w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Już od wczesnych godzin porannych Plac św. Piotra zapełniał się wiernymi, którzy pragnęli wziąć udział we Mszy celebrowanej przez Franciszka, a następnie otrzymać specjalne błogosławieństwo Urbi et Orbi.
2017-04-16 18:14:28
miniaturka

Ks. prof. Chrostowski: dziękujmy Benedyktowi XVI za świadectwo

Kościół powinien być wdzięczny Papieżowi Benedyktowi za jego głębokie, przekonujące i wiarygodne świadectwo wiary – powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski z okazji urodzin Papieża seniora.