Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-04-16 14:15
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak: niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi

- Niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi, bo do Pana Boga trafia się tylko przez człowieka - mówił bp Edward Janiak w kościele pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Biskup kaliski przewodniczył tam Mszy św. w pierwszy dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Witając biskupa kaliskiego, ks. kan. Zbigniew Króczyński prosił o umocnienie wspólnoty parafialnej w wierze i miłości. – Księże Biskupie proszę Cię o modlitwę za naszą parafialną wspólnotę i proszę Cię, abyś swoją wiarą i miłością umocnił naszą wiarę w Zmartwychwstałego Pana – mówił proboszcz parafii.

W homilii bp Janiak podkreślał, że radość wielkanocna jest bardzo potrzebna człowiekowi. – Ta radość płynie z faktu zmartwychwstania, z tej prawdy, że Chrystus na krzyżu nie pozostał. Prawda o zmartwychwstaniu jest prawdą radosną – powiedział celebrans.

Wskazywał, że wszyscy apostołowie oddali życie za wiarę. - Dzisiaj tyle ludzi ginie za wiarę, za przyznanie się do Chrystusa. Dziękujmy Panu Bogu za łaskę wiary, za naszych rodziców, za to, że jesteśmy ochrzczeni, że żyjemy w kraju, gdzie jest wolność religijna – mówił kaznodzieja.

Przekonywał, że na Kościół trzeba patrzeć przez pryzmat parafii. – To my tworzymy Kościół, a nie tylko biskupi i kapłani. Są piękne świątynie na świecie, zabytkowe bazyliki, ale puste. Najważniejszy jest żywy Kościół. Wy jesteście świątynią Boga – stwierdził ordynariusz kaliski.

Zachęcał wiernych, aby wiarę przekazywali następnym pokoleniom. - Niech prawda o zmartwychwstaniu dopomaga nam być dobrymi ludźmi, bo do Pana Boga trafia się tylko przez człowieka. Ważne jest, żebyśmy wśród codzienności i wielości ludzi dostrzegali też pojedynczego człowieka. Dzielmy się swoją wiarą z innymi – mówił hierarcha.

Życzył zgromadzonym, aby Chrystus Zmartwychwstały wypełnił ich życie optymizmem. – Święta Zmartwychwstania Pańskiego napełniają nas radością i mimo, że niełatwo żyje się, że trzeba dźwigać krzyż codzienności to pamiętajmy, że w perspektywie jest zmartwychwstanie – zaznaczył bp Janiak.

Po komunii św. biskup kaliski i proboszcz udzielili wszystkim dzieciom obecnym na Mszy św. indywidualnego błogosławieństwa.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: bp Janiak, Nowe Skalmierzyce