Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-16 08:36
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Korea: misjonarz ostrzega przed eskalacją konfliktu

„Obecnie wydaje się, że obie strony zamknęły drzwi na dialog; to bardzo niedobrze” – tak sytuację w Korei opisał posługujący w Seulu od ponad 20 lat kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Autor/źródło: pixabay

O. Vincenzo Bordo skomentował w wywiadzie dla Radia Watykańskiego eskalację konfliktu w Azji Wschodniej po wysłaniu tam przez Stany Zjednoczone kolejnej floty w odpowiedzi na próby jądrowe dokonywane przez reżim Kim Dzong Una.

„Zawsze mieliśmy polemiki z Koreą Północną, pojawiały się różne groźby, ale zazwyczaj widać było równocześnie dobrą wolę i polityczną rozwagę mediacji. Obecnie po raz pierwszy tego nie odczuwamy. Mamy teraz nowe posunięcia zarówno ze strony amerykańskiej, jak i północnokoreańskiej. Trudno więc przewidzieć, co się wydarzy. Coś, co wygląda w tej chwili na pozytywne, to fakt, że Chiny po raz pierwszy zareagowały. Trzeba rozsądku politycznego i dialogu, gdyż problemy rozwiązuje się rozmowami, a nie wojną czy przemocą” – podkreślił o. Bordo.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-15 18:52:53
miniaturka

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna w Watykanie

Wielka Sobota jest w Kościele czasem milczenia, w którym rozważa się zstąpienie Chrystusa do otchłani.
2017-04-15 21:08:22
miniaturka
play

Challenge Wielkanocny #1

Alleluja! Pan Zmartwychwstał! Słuchaj Słowa i krótkiej refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie. Pokaż, że Jezus żyje także w Tobie. Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Zesłania Ducha Świętego. Wyzwanie #1.
2017-04-15 23:36:20
miniaturka

Abp Gänswein: Benedykt XVI rzeczywiście wyszedł „na górę”

Benedykt XVI często mówił o prymacie modlitwy, bez której cała działalność apostolska i charytatywna zostałaby sprowadzona do swoistej formy aktywizmu.
2017-04-16 00:36:27
miniaturka
play

Łódź: bp Marek Marczak przewodniczył liturgii Wigilii Paschalnej

Bp Marek Marczak przewodniczył 15 kwietnia 2017 r. liturgii Wigilii Paschalnej w łódzkiej katedrze. Administrator archidiecezji łódzkiej wygłosił także homilię.
2017-04-16 00:56:13
miniaturka

Bp Janiak: bądźmy przekazicielami darów Zmartwychwstałego Chrystusa

- Bądźmy przekazicielami darów wielkanocnych Zmartwychwstałego Chrystusa, czyli daru pokoju, radości i Bożego przebaczenia - mówił bp Edward Janiak w katedrze kaliskiej, który przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej.
2017-04-16 09:59:35
miniaturka

Kard. Nycz: całym życiem wyrażajmy wiarę w zmartwychwstanie

Trzeba, żebyśmy, idąc za Chrystusem Zmartwychwstałym, wyrażali naszą radość i wiarę w zmartwychwstanie całym sposobem naszego życia – zachęcał w homilii podczas Mszy rezurekcyjnej kard. Kazimierz Nycz.