Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-14 18:20
AC / Radio Watykańskie

Argentyna: dochodzenie w sprawie cudu eucharystycznego

Ordynariusz diecezji Rafaela w Argentynie wszczął dochodzenie w sprawie domniemanego cudu eucharystycznego.

Autor/źródło: pixabay, lininha_bs, licencja: CC0

W Wielki Wtorek na wystawionej w monstrancji Hostii pojawiła się czerwona plama. Miało to miejsce podczas adoracji w ośrodku rehabilitacyjnym dla uzależnionej młodzieży.

Poinformowany o tym wydarzeniu bp Luis Fernández osobiście przybył na miejsce i zabezpieczył Hostię, by rozpocząć przewidzianą przez Kościół procedurę rozeznania. W wydanym przez diecezję oświadczeniu przypomniano, że do takich przypadków należy podchodzić bardzo ostrożnie, dopóki nie uzyska się pewności co do natury tego wydarzenia. Bez względu na wynik dochodzenia bp Fernández zachęca wszystkich, aby wykorzystali tę okazję do pogłębienia w sobie wiary w największy cud, jakim jest realna obecność Chrystusa w każdej Eucharystii.

kb/ rv, cna

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-14 16:40:45
miniaturka

Inscenizacja Męki Pańskiej w krzeszowskiej bazylice

Po raz kolejny w Wielki Piątek w Krzeszowie odbyła się inscenizacja Męki Pańskiej.
2017-04-14 18:04:09
miniaturka

Dziękowałem Bogu za każdy kawałek chleba, który znalazłem na śmietniku

W tym roku w Wielki Piątek przypada Dzień Osób Bezdomnych. - Dziękowałem Bogu za każdy kawałek chleba, który znalazłem na śmietniku - mówi pan Paweł, który od kilku miesięcy przebywa w noclegowni dla osób bezdomnych w Radomiu.
2017-04-14 18:13:45
miniaturka

Ks. Hamel zginął, bo wierzył że Jezus umarł i zmartwychwstał

W Rouen we Francji oficjalnie rozpoczął się wczoraj proces beatyfikacyjny ks. Jacques’a Hamela. Został on brutalnie zamordowany przez islamskich terrorystów podczas sprawowania Eucharystii 26 lipca ub.r.
2017-04-14 18:23:24
miniaturka

W Wielki Piątek Papież milczy

Papież dziś milczy. Uczestniczy w Watykanie w Liturgii Męki Pańskiej, a następnie wieczorem w Drodze Krzyżowej w Koloseum, jednakże to nie on wprowadza wiernych w medytację nad tym, co dzieje się w Wielki Piątek.
2017-04-14 18:34:16
miniaturka

Papież przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej

W Wielki Piątek Ojciec Święty przewodniczył najważniejszym obrzędom tego dnia, czyli Liturgii Męki Pańskiej, w Bazylice Watykańskiej.
2017-04-14 18:37:57
miniaturka

Anne-Marie Pelletier, autorka rozważań Drogi Krzyżowej

Chrześcijanie powinni stać w opozycji do szantażu przemocy i śmierci, być natomiast świadkami miłości, która zwycięża wszystko – uważa autorka tegorocznych rozważań papieskiej Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum.