Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-10 10:16
RA

Turniej ministrantów z mariańskich parafii A.D. 2016

Kilkuset chłopców z mariańskich parafii przybędzie do Lichenia w ramach dorocznego turnieju ministrantów (11-13.11).

Bazylika w Licheniu
Autor/źródło: Robert Adamczyk/BP Licheń

„W głównej mierze chodzi nam, duszpasterzom, o integrację ministrantów oraz rozbudzenie w nich ducha służby i  modlitwy. Staramy się to robić poprzez coroczne spotkanie w Licheniu, gdzie mamy stworzone ku temu odpowiednie warunki zarówno do przeprowadzenia konkurencji sprawnościowych, jak i w kwestii duchowej” – powiedział ks. Grzegorz Reiss MIC, odpowiedzialny za organizację spotkania mariański duszpasterz młodzieży.  

Jak co roku trzydniowe spotkanie będzie składać się z trzech głównych części – prezentacji przygotowanej w oparciu o wskazany wcześniej temat, konkursu wiedzowego oraz turnieju sprawnościowego.

„Z racji roku kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, nie będzie zaskoczeniem temat tegorocznej prezentacji: „O. Stanisława Papczyński – dlaczego święty? Z kolei  konkurs wiedzy dotyczył będzie chrztu polski, którego 1050. rocznicę obchodzimy w tym roku” – dodał kapłan.

Najwięcej emocji z pewnością przysporzy uczestnikom rywalizacja sportowa, której jednym z elementów jest tradycyjnie rajd po terenie Sanktuarium. Nie zabraknie oczywiście czasu na wspólną modlitwę podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej czy zwiedzanie Sanktuarium. Listopadowy turniej ministrantów w Licheniu ma kilkunastoletnią tradycję. Jego głównym celem jest możliwość spotkania się i współzawodnictwa ministrantów, którzy na co dzień nie mają ze sobą kontaktu ze względu na dzielące ich odległości. Organizatorem zjazdu jest Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów istniejące w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Tegoroczne spotkanie rozpocznie się w piątek, 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

Licheń Stary, 27 października 2016 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-10 08:31:02
miniaturka

Kard. Parolin po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA

Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin wyraził nadzieję, że nowy amerykański przywódca będzie pracował na rzecz pokoju w świecie.
2016-11-10 09:43:25
miniaturka

Rekolekcje dla małżeństw z Ruchu Equipes Notre-Dame

Pod hasłem „Usiądźmy razem” w Licheniu Starym w dniach 4-6 listopada br. odbyły się rekolekcje dla par należących do Ruchu Equipes Notre-Dame (EN-D).
2016-11-10 09:46:17
miniaturka

Zjazd mariańskich braci zakonnych z Prowincji Opatrzności Bożej

Pod hasłem „Tożsamość i misja brata zakonnego” w Licheniu odbył się zjazd braci marianów(7-10.11)
2016-11-10 10:33:02
miniaturka

KUL: konferencja na temat małżeństwa w świetle „Amoris Laetitia”

O adhortacji „Amoris Laetitia” i jej konsekwencjach dla teologii i pracy duszpasterskiej rozmawiali teolodzy podczas konferencji naukowej zorganizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Organizatorami spotkania była katedra Duszpasterstwa Rodzin KUL i Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin w Warszawie.
2016-11-10 10:43:07
miniaturka

Poznań: nieznane pisma św. Matki Teresy podczas Verba Sacra (zapowiedź)

Fragmenty nieznanych listów, modlitw i myśli św. Matki Teresy z Kalkuty w wykonaniu wybitnej aktorki Anny Seniuk usłyszą uczestnicy Verba Sacra 13 listopada w poznańskiej katedrze. Niedziela prezentacja zainauguruje XVI Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra.
2016-11-10 11:37:27
miniaturka

Z życia parafialnej Grupy AA

Świadectwo Niepijącego Alkoholika: Kim jestem?