Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-12 12:46
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kard. Wuerl: musimy być głosem prześladowanych chrześcijan

„Musimy nie tylko się modlić za prześladowanych chrześcijan, ale przede wszystkim stać się ich głosem” - stwierdził arcybiskup Waszyngtonu na wieść o kolejnych krwawych atakach na kościoły w Egipcie.

Waszyngton. Bazylika Niepokalanego Poczęcia
Autor/źródło: AgnosticPreachersKid /commons.wikimedia.org

Przewodniczący amerykańskiego episkopatu kard. Daniel DiNardo, zapewnił o solidarności z tak mocno doświadczaną w tych dniach wspólnotą koptyjską, która w Wielki Tydzień weszła wraz z gronem nowych męczenników.

„Byli w kościele. Modlili się. Tam, gdzie powinien być pokój, raz jeszcze wdarła się potworna przemoc” – napisał kard. DiNardo. „Proszę Boga za naród egipski, aby szukał sprawiedliwości, znalazł uzdrowienie i umocnienie koptyjskich chrześcijan i innych mniejszości religijnych, które pragną żyć w pokoju” – stwierdził hierarcha.

Do głosu przewodniczącego episkopatu amerykańskiego przyłączył się również arcybiskup Waszyngtonu kard. Donald Wuerl.

Stwierdził on, że Ciało Chrystusa, jakie stanowi Kościół, jest ciągle przybijane do krzyża w różnych częściach świata. Hierarcha mówił o tym na Mszy, którą w Niedzielę Palmową odprawił w katedrze św. Mateusza w Waszyngtonie. Kardynał wezwał wiernych do modlitwy i zjednoczenia serc z wszystkimi prześladowanymi za wiarę w Jezusa. „Oni nie mają głosu, nie mają nikogo, kto by w ich imieniu przemawiał, nikogo, kto stanąłby w ich obronie” – powiedział.

Arcybiskup Waszyngtonu wezwał wiernych, aby pamiętali o ofiarach ataku terrorystycznego, jako o ukrzyżowanej części Ciała Chrystusa w dzisiejszym świecie.

A. Pożywio, Chicago/ rv


Zdjęcie: The Basilica of the National Shrine of the Immaculate Conception autor: AgnosticPreachersKid, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-12 10:43:14
miniaturka

14 kwietnia - Dzień Osób Bezdomnych

14 kwietnia obchodzimy ich dzień: Dzień Ludzi Bezdomnych. To nieformalne święto obchodzono po raz pierwszy w 1996 roku, by zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy tych, którym w życiu najtrudniej i przełamać stereotypy krążące wokół osób bez domu.
2017-04-12 11:27:50
miniaturka

Tarnów: bp Andrzej Jeż konsekruje kościół w Czadzie

Diecezja tarnowska pomogła wybudować kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Ndżamenie w Czadzie.
2017-04-12 12:18:06
miniaturka

Jutro Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 13 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
2017-04-12 13:18:03
miniaturka

Ks. Tadeusz Wojda – nowym metropolitą białostockim

Współpracownik trzech papieży mający doświadczenie Kościoła na misjach – ks. Tadeusz Wojda został mianowany arcybiskupem metropolitą białostockim.
2017-04-12 13:46:43
miniaturka

Wkrótce konsystorz o kanonizacji dzieci z Fatimy i 33 męczenników

W czwartek 20 kwietnia, Papież razem z kardynałami zebranymi na zwyczajnym konsystorzu publicznym podejmie decyzje w sprawie kolejnych kanonizacji. W poczet świętych wpisane zostaną m.in. dzieci z Fatimy: Franciszek i Hiacynta Marto.
2017-04-12 14:21:59
miniaturka

Obchody święta Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach

„Idźcie i głoście Boże Miłosierdzie” – pod takim hasłem przebiegną 22 i 23 kwietnia tegoroczne obchody święta Miłosierdzia Bożego, które odbędą się w krakowskich Łagiewnikach. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.