Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-11 00:08
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

Niedziela Palmowa w Lutogniewie

Konkurs na najpiękniejszą, palmę i pisankę w Lutogniewie rozstrzygnięty

Niedziela Palmowa w lutogniewskiej parafii
Autor/źródło: W. Murawski

W marcu Akcja Katolicka działająca przy parafii św. Trójcy w Lutogniewie wraz z ks. proboszczem Łukaszem Żurawskim ogłosili konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i Baranka Wielkanocnego. Podjęta inicjatywa służy podtrzymywaniu pięknych polskich tradycji związanych ze Świętami Zmartwychwstania. Po ogłoszeniu konkursu  i regulaminu uczestnictwa w nim w Lutogniewscy parafianie rozpoczęli przygotowania palm, pisanek . W niedzielę poprzedzającą rozstrzygniecie konkursu zespół charytatywny zaprosił parafian do wspólnego wykonywania pisanek. Stał się  więc konkurs kolejną okazja do integrowania społeczności parafialnej.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na dzień 9 kwietnia, kiedy to obchodzona była Niedziela Palmowa. Była więc okazja do zaprezentowania efektów swej pracy, uczestnicząc  w tradycyjnej procesji z palmami, upamiętniającej wjazd Jezusa do Jerozolimy. Lutogniewscy parafianie zgromadzili się pod pomnikiem św. Jana Pawła II .Tu można było podziwiać konkursowe prace, a trzeba przyznać, że ich autorom nie zabrakło pomysłowości i artystycznych zdolności.

W związku  z  tym, że nikt nie podjął próby wykonania Baranka Wielkanocnego jury podjęło decyzje o przyznaniu dwóch nagród w kategorii: Pisanka. Otrzymały je Ania Murawska i Zosia Sójka za pisankę wyklejaną  na styropianie, za największa pisankę nagrodę otrzymali Krystyna Kaszub, Daria Pauter i Maciej Perek.  Natomiast  kategorii Palma – I nagrodę przyznano Agacie Szóstak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze. Konkurs na pisankę i palmę stał się okazją do wspólnej zabawy, a także pokazał, że cenimy sobie piekne polskie tradycje.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy