Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-10 05:17
Waldemar Wesołowski

Legnica. Konferencja naukowa o godnym umieraniu

10 grudnia w Legnicy odbędzie się konferencja naukowa pt. "Poznaj prawdę o godnym umieraniu"

plakat

„Poznaj prawdę o godnym umieraniu” – to tytuł kolejnej konferencji naukowej z cyklu „Poznaj prawdę o…” organizowanej przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, Prawo i Sprawiedliwość w Legnicy oraz Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana. Konferencja odbędzie się 10 grudnia w Legnicy, w Centrum Spotkań im. Św. Jana Pawła II, przy parafii Matki Bożej Królowej Polski (Pl. Kard. Wyszyńskiego).

Na tę konferencję zostały zaproszone osoby, które zajmują się tym tematem w różnych jego aspektach – prawnym, medycznym, duszpasterskim.

Konferencja rozpocznie się o g. 9,00 Mszą św., a po niej część wykładowa. Mec. Arkadiusz Baranowski, Legnica – Eutanazja w prawie wybranych krajów Unii Europejskiej; lek. Violetta Górska - Głowacka, Legnica – Towarzyszenie chorym w hospicjum domowym; lek. Agnieszka Jalowska, lekarz pediatra, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu  – Towarzyszenie rodzicom i dzieciom nienarodzonym w hospicjum perinatalnym; o. Piotr Kwoczała OFM, kapelan hospicjum oo. Bonifratrów we Wrocławiu oraz kapelan Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – Towarzyszenie duszpasterskie w hospicjum; senator Dorota Czudowska, Legnica – Doświadczenie modlitwy o dobrą śmierć.

Organizatorzy przewidują także możliwość dyskusji i rozmów z prelegentami. Przygotowane zostanie również stoisko z książkami związanymi z tematem konferencji. Zakończenie spotkania planowane jest na godz. 14,00.

Organizatorzy: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej,Prawo i Sprawiedliwość – Legnica, Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana

Patronat honorowy: Pani Ewa Szymańska, Poseł na Sejm RP, Pani Dorota Czudowska, Senator RP


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy