Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-04-09 18:07
S. Zielińska / BP KEP

Kondolencje Przewodniczącego Episkopatu po katastrofie w Świebodzicach

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki przesłał na ręce biskupa świdnickiego Ignacego Deca wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym katastrofą budowlaną w Świebodzicach.

Autor/źródło: pixabay.com

„W tych trudnych dla nas chwilach – wraz z wiernymi i pasterzami Kościoła w Polsce – modlę się w intencji zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne” – czytamy w liście.

„Niech celebracja tajemnic Wielkiego Tygodnia i bliskość Boga, który solidarnie z człowiekiem poddał się śmierci, aby ją ostatecznie zwyciężyć, stanie się dla nas źródłem pociechy i nadziei” – napisał abp Gądecki. Zapewnił o duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych.

Publikujemy treść listu kondolencyjnego:


E. Ks. Bp Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Warszawa, dnia 8 kwietnia 2017 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie!

Z wielkim bólem i smutkiem przyjąłem informację o ofiarach dzisiejszej katastrofy budowlanej w Świebodzicach.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których dotknęło to wydarzenie. Zapewniam o mojej duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych.

W tych trudnych dla nas chwilach – wraz z wiernymi i pasterzami Kościoła w Polsce – modlę się w intencji zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne.

Niech celebracja tajemnic Wielkiego Tygodnia i bliskość Boga, który solidarnie z człowiekiem poddał się śmierci, aby ją ostatecznie zwyciężyć, stanie się dla nas źródłem pociechy i nadziei.

Z wyrazami współczucia,

+Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Stanisław Gądecki, śmierć, kondolencje, katastrofa budowlana, ofiary, Świebodzice, diecezja świdnicka