Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-08 08:05
ek / Radio Watykańskie

Syria: przedstawiciele Kościoła reagują na działania USA

Abp Jean-Clement Jeanbart wyraził nadzieję, iż wszystkie zaangażowane strony zmienią postępowanie i „na poważnie wybiorą pracę na rzecz pokoju za pomocą rozwiązań politycznych, a nie bomb”.

Abp Jean-Clement Jeanbart
Autor/źródło: HazteOir.org/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

„Wygląda to na błąd strategiczny” powiedział greckokatolicki ordynariusz Aleppo Abp Jeanbart o decyzji Stanów Zjednoczonych, aby ostrzelać bazę syryjskich sił powietrznych, wykonanej w nocy z 6 na 7 kwietnia. Równocześnie podkreślił, iż podawany jako powód bombardowania „straszny atak przy użyciu broni chemicznej w Idlibie należy poznać głębiej w celu uzyskania pewności, kto ponosi tu odpowiedzialność”. Hierarcha zastanawiał się, czy oskarżenie o to reżimu Baszara al-Asada oraz odpowiedź przy pomocy rakiet nie były zbyt pośpiesznymi działaniami, zwłaszcza że poskutkowały kolejnymi przypadkami śmierci, 6 żołnierzy i 9 cywilów.


Podobnego zdania jest również wikariusz apostolski w Aleppo. „Ta operacja wojskowa umożliwia urzeczywistnienie się nowych niepokojących dla wszystkich scenariuszy” wskazał bp Georges Abou Khazen OFM.


tm/ rv, fides, sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, operacja USA w Syrii