Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-07 14:43
RA

Pielgrzymka gimnazjalistów z Krzymowa

Uczniowie III klas Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II z Krzymowa przybyli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby modlić się o pomyślne zdanie egzaminów oraz wybór właściwej szkoły średniej (07.04).

Kaplica św. St. Papczyńskiego
Autor/źródło: RA

„Odkąd patronem naszej szkoły został papież Jan Paweł II to tradycją stała się pielgrzymka klas III do Lichenia” – powiedziała pani Danuta Mazur, wychowawca klasy III b.

Jednak tegoroczne pielgrzymowanie nieco różniło się od poprzednich: - „W ubiegłych latach uczniowie całą trasę, a więc z Krzymowa do Lichenia, pokonywali pieszo. W tym roku, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne - padający deszcz i niską temperaturę - większą część trasy przejechaliśmy autobusem. Jednak aby tradycji stało się za dość ostatni etap, z Helenowa do Lichenia, pokonaliśmy pielgrzymując pieszo” – dodała nauczycielka.

Wśród uczniów, którzy dziś rano przybyli do Lichenia, był Janek Walczak, uczeń klasy III b.

„Przychodzimy, aby prosić o pomyślne zdanie egzaminów, aby dostać się do wymarzonych szkół. Prosimy także o pomyślność w życiu” – wyjaśnił gimnazjalista.

Eucharystii w kaplicy poświęconej św. o. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów, przewodniczył ks. Adam Grabowski, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krzymowie, który we wspomnianej szkole pracuje jako katecheta.

W pielgrzymce wzięło udział 38 uczniów klas III Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II w Krzymowa. Tegoroczna pielgrzymka była 15. z kolei.

Licheń Stary, 07 kwietnia 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-04-07 13:51:34
miniaturka

Abp Gallagher: Syria potrzebuje pilnej pomocy świata

W Syrii trwa niekończąca się tragedia humanitarna. Najbardziej cierpią miliony niewinnych dzieci oraz ludność cywilna pozbawiona podstawowej pomocy żywnościowej i medycznej.
2017-04-07 14:12:58
miniaturka
play

Salve TV: Czy młodzi „wstali z kanapy" po ŚDM w Krakowie?

Czy młodzi żyją tylko od Światowych Dni Młodzieży do Światowych Dni Młodzieży? Jaką rolę mają spełniać w Kościele? Na te pytania odpowiadały Katarzyna Kurek z Archidiecezji Warszawskiej i Barbara Daniewicz z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
2017-04-07 14:39:00
miniaturka

Ustrzyki Dolne: rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

3,5 tys. osób przyjedzie dziś do Ustrzyk Dolnych na trzydniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.
2017-04-07 15:26:13
miniaturka

Poznań: bezdomni i więźniowie w Misterium Męki Pańskiej

W najbliższą sobotę 8 kwietnia na poznańskiej Cytadeli odbędzie się największe plenerowe widowisko pasyjne w Europie – Misterium Męki Pańskiej.
2017-04-07 15:59:44
miniaturka

Wrocław: Ekumeniczny Koncert Wielkopostny

W niedzielę 9 kwietnia, we wrocławskim Kościele Garnizonowym, odbędzie się Ekumeniczny Koncert Wielkopostny. Będzie połączony ze zbiórką funduszy w ramach akcji Dar dla Aleppo.
2017-04-07 16:59:31
miniaturka
play

„Pragnę... być zdrowy” - rekolekcje z ks. Krzysztofem Kralką SAC [WIDEO #6]

Zobacz kolejny odcinek rekolekcji wielkopostnych z ks. Krzysztofem Kralką SAC, założycielem wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.