Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-07 14:43
RA

Pielgrzymka gimnazjalistów z Krzymowa

Uczniowie III klas Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II z Krzymowa przybyli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby modlić się o pomyślne zdanie egzaminów oraz wybór właściwej szkoły średniej (07.04).

Kaplica św. St. Papczyńskiego
Autor/źródło: RA

„Odkąd patronem naszej szkoły został papież Jan Paweł II to tradycją stała się pielgrzymka klas III do Lichenia” – powiedziała pani Danuta Mazur, wychowawca klasy III b.

Jednak tegoroczne pielgrzymowanie nieco różniło się od poprzednich: - „W ubiegłych latach uczniowie całą trasę, a więc z Krzymowa do Lichenia, pokonywali pieszo. W tym roku, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne - padający deszcz i niską temperaturę - większą część trasy przejechaliśmy autobusem. Jednak aby tradycji stało się za dość ostatni etap, z Helenowa do Lichenia, pokonaliśmy pielgrzymując pieszo” – dodała nauczycielka.

Wśród uczniów, którzy dziś rano przybyli do Lichenia, był Janek Walczak, uczeń klasy III b.

„Przychodzimy, aby prosić o pomyślne zdanie egzaminów, aby dostać się do wymarzonych szkół. Prosimy także o pomyślność w życiu” – wyjaśnił gimnazjalista.

Eucharystii w kaplicy poświęconej św. o. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów, przewodniczył ks. Adam Grabowski, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krzymowie, który we wspomnianej szkole pracuje jako katecheta.

W pielgrzymce wzięło udział 38 uczniów klas III Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II w Krzymowa. Tegoroczna pielgrzymka była 15. z kolei.

Licheń Stary, 07 kwietnia 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: