Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-07 14:36
S. Zielińska / KAI

Ustrzyki Dolne: rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

3,5 tys. osób przyjedzie dziś do Ustrzyk Dolnych na trzydniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.

Autor/źródło: By Tatry/commons.wikimedia.org

Tegoroczne Mpotkanie Młodych przebiegać będzie pod hasłem „Idźcie i głoście Ewangelię”.

- Mamy zgłoszonych 3,5 tysiąca osób. Około 60 procent zamieszka w domach u rodzin, a pozostali w szkołach – powiedział KAI ks. Witold Orzechowski, koordynator tegorocznego SMAP-u.

Spotkanie rozpocznie się w piątek wieczorem zawiązaniem wspólnoty w pięciu kościołach stacyjnych. W sobotnim programie przewidziano m.in. koncert zespołu Siewcy Lednicy i spotkanie z „Nawróconą wiedźmą” - aktorką Patrycją Hurlak. Wystąpi także zespół klerycki Spes.

Młodzież z Łańcuta przedstawi misterium pasyjne „Oczami Szymona z Cyreny”, odbędzie się również pokaz filmu „Chleba naszego powszedniego” o Sługach Bożych w Rodzinie Ulmów. Specjalne pokazy diaporamy pt. „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery ‘Karpaty Wschodnie’ - nasze wspólne dziedzictwo” przygotowało Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru będzie nabożeństwo adoracji krzyża.

Odbędą się także spotkania w grupach dzielenia, podczas których młodzi poruszą tematy związane z wiarą.

Zwieńczeniem SMAP-u będzie w niedzielę procesja z palmami i Msza św. na ustrzyckim Rynku. Będzie jej przewodniczyć metropolita przemyski abp Adam Szal.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) to trzydniowa celebracja Niedzieli Palmowej, która odbywa się od 1994 r. i jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku w innym mieście archidiecezji gromadzi kilka tysięcy młodzieży. Ustrzyki Dolne goszczą młodzież po raz pierwszy.

pab / Ustrzyki Dolne


Zdjęcie: Ustrzyki Dolne autor: Tatry z polskiej Wikipedii, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-07 13:27:09
miniaturka

Góra Kalwaria: jutro Misterium Męki Pańskiej

Dziesiątki aktorów-amatorów przedstawią w sobotę (8 kwietnia) Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii. Zwyczaj ten nawiązuje do tradycji misteriów pasyjnych, które były odgrywane w Nowej Jerozolimie - jak przeszłości nazywało się to podwarszawskie miasto.
2017-04-07 13:51:34
miniaturka

Abp Gallagher: Syria potrzebuje pilnej pomocy świata

W Syrii trwa niekończąca się tragedia humanitarna. Najbardziej cierpią miliony niewinnych dzieci oraz ludność cywilna pozbawiona podstawowej pomocy żywnościowej i medycznej.
2017-04-07 14:12:58
miniaturka
play

Salve TV: Czy młodzi „wstali z kanapy" po ŚDM w Krakowie?

Czy młodzi żyją tylko od Światowych Dni Młodzieży do Światowych Dni Młodzieży? Jaką rolę mają spełniać w Kościele? Na te pytania odpowiadały Katarzyna Kurek z Archidiecezji Warszawskiej i Barbara Daniewicz z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
2017-04-07 14:44:15
miniaturka

Pielgrzymka gimnazjalistów z Krzymowa

Uczniowie III klas Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II z Krzymowa przybyli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby modlić się o pomyślne zdanie egzaminów oraz wybór właściwej szkoły średniej (07.04).
2017-04-07 15:26:13
miniaturka

Poznań: bezdomni i więźniowie w Misterium Męki Pańskiej

W najbliższą sobotę 8 kwietnia na poznańskiej Cytadeli odbędzie się największe plenerowe widowisko pasyjne w Europie – Misterium Męki Pańskiej.
2017-04-07 15:59:44
miniaturka

Wrocław: Ekumeniczny Koncert Wielkopostny

W niedzielę 9 kwietnia, we wrocławskim Kościele Garnizonowym, odbędzie się Ekumeniczny Koncert Wielkopostny. Będzie połączony ze zbiórką funduszy w ramach akcji Dar dla Aleppo.