Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-04-07 14:36
S. Zielińska / KAI

Ustrzyki Dolne: rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

3,5 tys. osób przyjedzie dziś do Ustrzyk Dolnych na trzydniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce.

Autor/źródło: By Tatry/commons.wikimedia.org

Tegoroczne Mpotkanie Młodych przebiegać będzie pod hasłem „Idźcie i głoście Ewangelię”.

- Mamy zgłoszonych 3,5 tysiąca osób. Około 60 procent zamieszka w domach u rodzin, a pozostali w szkołach – powiedział KAI ks. Witold Orzechowski, koordynator tegorocznego SMAP-u.

Spotkanie rozpocznie się w piątek wieczorem zawiązaniem wspólnoty w pięciu kościołach stacyjnych. W sobotnim programie przewidziano m.in. koncert zespołu Siewcy Lednicy i spotkanie z „Nawróconą wiedźmą” - aktorką Patrycją Hurlak. Wystąpi także zespół klerycki Spes.

Młodzież z Łańcuta przedstawi misterium pasyjne „Oczami Szymona z Cyreny”, odbędzie się również pokaz filmu „Chleba naszego powszedniego” o Sługach Bożych w Rodzinie Ulmów. Specjalne pokazy diaporamy pt. „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery ‘Karpaty Wschodnie’ - nasze wspólne dziedzictwo” przygotowało Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru będzie nabożeństwo adoracji krzyża.

Odbędą się także spotkania w grupach dzielenia, podczas których młodzi poruszą tematy związane z wiarą.

Zwieńczeniem SMAP-u będzie w niedzielę procesja z palmami i Msza św. na ustrzyckim Rynku. Będzie jej przewodniczyć metropolita przemyski abp Adam Szal.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) to trzydniowa celebracja Niedzieli Palmowej, która odbywa się od 1994 r. i jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku w innym mieście archidiecezji gromadzi kilka tysięcy młodzieży. Ustrzyki Dolne goszczą młodzież po raz pierwszy.

pab / Ustrzyki Dolne


Zdjęcie: Ustrzyki Dolne autor: Tatry z polskiej Wikipedii, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Niedziela Palmowa, abp Adam Szal, Spotkanie Młodych, archidiecezja przemyska, Ustrzyki Dolne