Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-06 18:32
Justyna Kapłańska

Wisła-Jawornik: Rozbudowa poświęcona

5. kwietnia 2017 roku arcybiskup katowicki Wiktor Skworc poświęcił teren pod rozbudowę Domu Formacyjnego Ruchu Światło-Życie w Wiśle-Jaworniku.

Autor/źródło: Grzegorz Kapłański

Uroczystą, wieczorną Mszą Świętą pod przewodnictwem arcybiskupa-metropolity katowickiego Wiktora Skworca rozpoczęło się poświęcenie rozbudowy oazowego domu formacyjnego. Eucharystię koncelebrowali również: ksiądz Emanuel Pietryga, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Chorzowie, do której należy dom formacyjny z kaplicą Chrystusa Sługi, ks. Waldemar Maciejewski - gospodarz domu oraz ks. Krzysztof Biela, kapelan arcybiskupa. 

W Eucharystii uczestniczyła para diecezjalna Domowego Kościoła - Barbara i Ryszard Czernikowie (małżeństwo odpowiedzialne za rodzinną gałąż Ruchu w diecezji) oraz moderatorka diecezjalna oazy młodzieżowej - Agnieszka Zobiegała, a także inni członkowie Ruchu oraz miejscowi parafianie.

W homilii arcybiskup nawiązywał do słów psalmisty z Psalmu 127: "Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą". Wspomniał o budowie rozmaitych domów formacyjnych i Kościołów, szczególnie w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, postrzegając ich sfinalizowanie w kategorii cudu, a także wskazując na ich istotną rolę w budowaniu rzeczywistości duchowej i wsplnoty gromadzącej się na Eucharystii. Zawierzył także czas budowy Opatrzności Bożej ufając, że w przyszłości rozbudowany dom formacyjny będzie służył kolejnym uczestnikom i animatorom Ruchu Światło-Życie.

Po Eucharystii zgromadzeni przeszli procesyjnie na przyszły plac budowy, gdzie arcybiskup dokonał jego uroczystego poświęcenia.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w wydarzeniu zostali zaproszeni na kolację do jadalni domu formacyjnego, podczas której arcybiskup przypomniał historię powstania tego miejsca.


Podziel się tym materiałem z innymi: