Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-06 11:33
RA

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” oraz Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Konińskiego zapraszają na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Królowej Polski w Licheniu (22-23.04).

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Gdańsku w 1987r. -„Solidarność musi iść przed walką. Wówczas ludzkość może przetrwać” .

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 22 kwietnia, uczestnictwem w Drodze Krzyżowej alejkami licheńskiego Sanktuarium.  Modlitwę, która rozpocznie się o godz. 19.00, poprowadzi ks. Grzegorz Molewski, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie.

W niedzielę,  23 kwietnia od godz. 10.30. odbędzie się rejestracja pocztów sztandarowych, które o godz.11.15. zostaną wprowadzone do licheńskiej bazyliki. O godz. 12.00. Mszę św. odprawi ks. prałat Ludwik Kowalski, duszpasterz z bazyliki pw. św. Brygidy w Gdańsku. Przy ołtarzu umieszczone zostaną relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona i kapelana NSZZ „Solidarność”.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy