Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-06 08:02
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież spotkał się z brytyjskimi imamami

Ojciec Święty spotkał się z imamami z Wielkiej Brytanii, reprezentującymi cztery organizacje zrzeszające umiarkowane nurty brytyjskiego islamu.

Autor/źródło: photogenica.pl

Towarzyszył im katolicki arcybiskup Westminsteru kard. Vincent Nichols, będący głównym inicjatorem tej wizyty imamów w Watykanie. Jest to reakcja na islamski zamach w centrum Londynu sprzed dwóch tygodni, w którym zginęły 4 osoby, a 50 odniosło obrażenia. Mówi kard. Nichols.

„Po zamachu w Westminsterze w całym kraju pojawili się muzułmanie, którzy mówili: «Ten zamachowiec nie działał w moim imieniu, islam jest zasadniczo religią pokoju, potępiamy ten zamach». Ale tych głosów nie było słychać. Nie dano im właściwego miejsca. Dlatego jednym z celów tej wizyty jest odpowiednie nagłośnienie tych właśnie głosów islamu” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Nichols.

Do tak nakreślonego celu wizyty nawiązał też Franciszek w krótkim pozdrowieniu do przedstawicieli umiarkowanego islamu z Wielkiej Brytanii.

„Cieszę się, że naszym głównym zadaniem jest teraz nastawianie ucha, słuchanie. Słuchać i nie spieszyć się z odpowiedzią. Przyjąć słowo brata, siostry, a dopiero potem zastanowić się nad moim słowem. Umiejętność słuchania jest bardzo ważna. Co ciekawe, ludzie, którzy potrafią słuchać, mówią cicho i spokojnie. Natomiast ci, którzy nie mają tej umiejętności, mówią głośno, a nawet krzyczą. Jesteśmy braćmi, wszyscy musimy mówić, słuchać spokojnie, wspólnie poszukiwać drogi. A kiedy słuchamy i mówimy, już jesteśmy na drodze” – powiedział Ojciec Święty.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-05 18:16:43
miniaturka

Kard. Zenari: trzeba ustalić, kto kazał użyć broni chemicznej

Wspólnota międzynarodowa musi ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się wczoraj w Syrii i kto ponosi odpowiedzialność za użycie broni chemicznej – uważa nuncjusz apostolski w Damaszku.
2017-04-05 21:03:54
miniaturka

Pielgrzymka maturzystów diecezji kaliskiej na Jasną Górę

Ponad 2200 maturzystów z diecezji kaliskiej pielgrzymowało dziś na Jasną Górę, aby prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych. Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej przewodniczył bp Łukasz Buzun.
2017-04-06 00:23:08
miniaturka

Droga Krzyżowa w Wieruszowie

W piątek 7 kwietnia o godz. 19:30 ulicami miasta Wieruszowa przejdzie Droga Krzyżowa...
2017-04-06 08:49:46
miniaturka

Papież zachęca mieszkańców Chicago do walki z przemocą

Kultura rezygnacji z przemocy nie jest nierealnym marzeniem, lecz drogą, na której osiągnięto już trwałe rezultaty.
2017-04-06 09:20:28
miniaturka

Watykan w OBWE: przeciwdziałać handlowi dziećmi u jego źródeł

Ks. Janusz Urbańczyk zabrał trzykrotnie głos na konferencji zorganizowanej przez OBWE o walce z handlem ludźmi, poświęconej tym razem właśnie sytuacji dzieci.
2017-04-06 09:24:48
miniaturka

Tarnów: ponad 5 mln zł z diecezji na misje

Ponad 5 mln 86 tys. zł – tyle pieniędzy przekazała diecezja tarnowska na misje w 2016 roku. Dzięki takiemu wsparciu misjonarze mogą głosić Ewangelię, a także prowadzić szkoły, szpital, dożywiać dzieci czy budować studnie. Średnio diecezjanin przekazał na misje 5 zł i 3 grosze.