Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-04 15:34
S. Zielińska / episkopat.pl

”Moja Mama jest Królową” – 8 kwietnia Wieczór Maryjny na Jasnej Górze

„Boleść Matki” to temat szóstego Jasnogórskiego Wieczoru Maryjnego w ramach cyklu „Moja Mama jest Królową”, który odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia.

Autor/źródło: commons.wikimedia.org

W ramach dziewięciomiesięcznego cyklu „Moja Mama jest Królową” zaplanowano Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny.

Spotkania wpisują się w Jubileuszowy Rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i stanowią okazję do refleksji nad znaczeniem królowania Maryi w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, ponieważ właśnie 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej.

Na program kolejnego Wieczoru składają się:

– Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej,

– godz. 19.30 spotkanie na Sali Rycerskiej z udziałem zaproszonych gości; obecni będą: o. Marcin Ciechanowski, paulin i Teresa Kopka, terapeutka uzależnień. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Porzezińska, scenarzystka filmowa i dziennikarka,

– godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, po którym chętni mogą pozostać do 24.00 na nocnym czuwaniu przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi. W Apelu uczestniczą paulińskie parafie z Wrocławia i Leśnej Podlaskiej.

*

Nowenna Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych jest jednym z elementów przygotowań do głównych obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, które odbędą się z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r.

Więcej informacji na stronie: episkopat.pl

BPJG/episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-04 14:21:59
miniaturka

Papież na Mszy: krzyż to pamięć o Bogu, który stał się grzechem

Krzyż to nie tylko symbol przynależności do grupy religijnej, ale to pamięć o Bogu, który z miłości do nas stał się grzechem – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.
2017-04-04 14:51:20
miniaturka

Przybywa kościołów organizujących Noc Konfesjonałów

Po raz ósmy podczas Wielkiego Tygodnia w kościołach w całej Polsce potrwa Noc Konfesjonałów, czyli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w Wielkim Poście.
2017-04-04 15:19:31
miniaturka

Warszawa: Droga Krzyżowa Ludzi Pracy przejdzie ulicami miasta

Hutnicy, kolejarze, stoczniowcy, górnicy, policjanci żołnierze i mieszkańcy Warszawy przejdą w piątek wieczorem ulicami Warszawy w ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy.
2017-04-04 18:11:40
miniaturka

Egipt przygotowuje się na przyjęcie Papieża

W Egipcie trwają gorączkowe przygotowania do papieskiej wizyty, a mieszkańcy tego kraju oczekują Franciszka z ogromną radością. Wskazuje na to ordynariusz Luksoru, stojący na czele komitetu przygotowującego pielgrzymkę.
2017-04-04 18:16:55
miniaturka

Rosja: modlitwa za ofiary zamachu

„Przerażającą zbrodnią, której niczym nie można usprawiedliwić” nazwał patriarcha moskiewski wczorajszy zamach w Petersburgu. Dziś rano w kaplicy Przemienienia Pańskiego w soborze katedralnym Chrystusa Zbawiciela w Moskwie Cyryl odprawił panichidę za dusze ofiar.
2017-04-04 20:44:14
miniaturka

Biskup legnicki będzie głosił katechezy

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza na katechezy wprowadzające do Triduum Paschalnego