Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-09 13:12
iz / KAI

Caritas Polska: 350 tys. euro dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

Caritas Polska po raz kolejny przekazała środki na wsparcie działań Caritas Italiana, która pomaga poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło środkowe Włochy w sierpniu i październiku br. Dzięki zbiórce w kościołach ogłoszonej przez Konferencję Episkopatu Polski 18 września oraz dzięki licznym wpłatom darczyńców udało się pozyskać kolejne środki dla osób poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.

Caritas Polska przekazała Caritas Italiana 350 tys. euro, w sierpniu zaś przekazano 50 tys. euro. Caritas Italiana prowadzi we Włoszech liczne działania wspierające ofiary trzęsienia ziemi. Udziela zarówno pomocy materialnej jak i psychologicznej, Caritas weźmie również udział w odbudowie zniszczonej infrastruktury. Zniszczenia są ogromne, dlatego też każda pomoc jest bardzo potrzebna.


Caritas Polska pragnie jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przekazują fundusze na wsparcie działań humanitarnych poza Polską.


Caritas Polska przypomina, że poszkodowanych w wyniku trzęsienie ziemi można wesprzeć poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WŁOCHY.

Caritas Polska, lk / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-09 10:19:47
miniaturka

Bp Tomasik z uznaniem dla programu "Za życiem"

To dobry krok w kierunku pomocy osobom niepełnosprawnym w Polsce - uważa biskup radomski Henryk Tomasik oceniając rządowy program "Za życiem". Z kolei premier Beata Szydło mówiła dzisiaj, że ustawa jest wstępem do szerszego programu, który będzie przygotowany do końca roku.
2016-11-09 12:53:33
miniaturka

Watykan: modlitwy i gratulacje dla Donalda Trumpa

O gratulacjach i modlitwach w intencji nowego prezydenta USA Donalda Trumpa zapewnił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.
2016-11-09 13:00:59
miniaturka

„W obronie sumienia” - kampania na rzecz wolności sumienia lekarzy

Z inicjatywy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris rozpoczęła się kampania zbiórki podpisów pod petycją w obronie prof. Bogdana Chazana oraz wolności sumienia lekarzy. To odpowiedź na kolejny atak środowisk feministycznych, które tym razem zorganizowały zbiórkę podpisów pod wnioskiem o pozbawienie znanego ginekologa prawa do wykonywania zawodu lekarza. Organizatorzy akcji uważają, że jest to zamach na wolność sumienia wszystkich lekarzy w Polsce.
2016-11-09 13:31:28
miniaturka

Amerykański teolog: wybory prezydenckie w USA "duchowym zamroczeniem"

Wybory prezydenckie w USA symptomem "duchowego zamroczenia" - uważa teolog z Kościoła baptystów, Cornel West. W artykule zamieszczonym w amerykańskim dzienniku "Boston Globe", komentując zwycięstwo Donalda Trumpa w wyścigu do prezydenckiego fotela w USA West nazwał je "upadkiem przyzwoitości, uczciwości i sprawiedliwości" w amerykańskim społeczeństwie.
2016-11-09 14:40:43
miniaturka

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - Irak

Już w najbliższą niedzielę 13 listopada w Kościele w Polsce będziemy przeżywali VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2016-11-09 14:50:27
miniaturka

Konkurs o Nagrodę Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej

Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej ogłosiła konkurs fotograficzny dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mieszkających we Włoszech.