Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-04-04 13:30
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Francja: biskupi zaniepokojeni podziałami wśród katolików

Francuscy biskupi są coraz bardziej zaniepokojeni narastającymi podziałami wewnątrz tamtejszego Kościoła, w tym również pośród księży.

Autor/źródło: Fczarnowski / commons.wikimedia.org

Problemowi podziałów w Kościele biskupi Francji poświęcili cały dzień obrad wiosennej sesji episkopatu, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Lourdes.

Wielu biskupów zauważyło, że w ostatnim czasie doszło do radykalizacji poglądów odnośnie do liturgii, duszpasterstwa czy kwestii politycznych. Wynikające stąd podziały są silniej odczuwane w diecezjach o niskiej liczbie kapłanów.

W obliczu tych trudności biskupi apelują do wszystkich katolików, by nie zapominali o fundamencie jedności Kościoła, którym jest Chrystus – mówi abp Pierre-Marie Carré, wiceprzewodniczący Episkopatu Francji.

„To, co nas łączy, jest głębsze niż to, co możne nas podzielić. I to jest najważniejsze. To Chrystus nas gromadzi. Widzimy to właśnie teraz, kiedy wchodzimy w wydarzenia paschalne. Chrystus umarł, by zgromadzić w jedno rozproszone dzieci Boże. I to też jest naszym przesłaniem. Nie chcemy negować różnic, ale nie można też ich absolutyzować. Różnice nie są ostatnim słowem, takie jest nasze przesłanie” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Carré.

kb/ rv


Zdjęcie: Przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej we francuskim Lourdes, autor: Fczarnowski, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Lourdes, biskupi, katolicy, Francja, episkopat, jedność, Chrystus, podziały