Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-04 11:06
Małgorzata Strzelec

IX Mikstacka Droga Krzyżowa ulicami miasta

Podążanie za krzyżem Chrystusa ulicami miasta jest świadectwem wiary i stanowi element realizacji hasła roku duszpasterskiego „ Idźcie i głoście”. W piątek Droga Krzyżowa od św. Antoniego do św. Rocha w Mikstacie.

Droga Krzyżowa ulicami miasta
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Już po raz dziewiąty mikstaccy parafianie wraz ze swoimi duszpasterzami wyruszą 7. kwietnia ulicami miasta za krzyżem Chrystusa, by rozważać tajemnice Jego Męki i Śmierci. IX Mikstacka Droga Krzyżowa, tradycyjnie  prowadzi od Świętego Antoniego do Świętego Rocha. Początek o godzinie 19:00 przy kapliczce św. Antoniego na ulicy Kaliskiej. W tym miejscu stał kiedyś krzyż  wykonany przez Pawła Brylińskiego, tu grzebano ofiary epidemii cholery. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha, który jest patronem od „morowego powietrza”. Warto dodać, że od 2007 roku św. Roch jest niebieskim Patronem miasta Mikstat.

Tradycyjnie już, Droga Krzyżowa ulicami miasta poprzedza dzień sakramentu pokuty i pojednania w mikstackiej wspólnocie parafialnej. Stanowi więc okazję  do refleksji, zadumy, dania świadectwa o swej wierze, ale i do rachunku sumienia.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy