Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-09 12:53
iz / KAI

Watykan: modlitwy i gratulacje dla Donalda Trumpa

O gratulacjach i modlitwach w intencji nowego prezydenta USA Donalda Trumpa zapewnił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Autor/źródło: pixabay

"Przede wszystkim z szacunkiem przyjmujemy do wiadomości wolę wyrażoną przez naród amerykański, w tym akcie demokracji, który jak mi mówią, charakteryzował się również dużą frekwencją wyborczą. Życzymy także nowemu prezydentowi, aby jego rząd mógł naprawdę owocnie wypełnić swą misję. Zapewniamy ponadto o naszej modlitwie, aby Pan Go oświecał i wspierał naturalnie w służbie swej ojczyzny, ale także w służbie dla dobrobytu i pokoju w świecie. Jestem przekonany, że musimy dziś właśnie wszyscy pracować, aby zmienić sytuację światową, będącą sytuacją poważnego rozdarcia, poważnego konfliktu" - powiedział najbliższy współpracownik papieża Franciszka.


Według ostatnich doniesień 45. prezydentem USA został konserwatysta Donald Trump. Zdobył 289 głosów elektorskich, a jego rywalka Hilary Clinton - 218.

st (KAI/RV) / Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-09 08:08:50
miniaturka

Po trzęsieniu ziemi augustianki opuściły Cascię.

Siostry augustianki podjęły decyzję o opuszczeniu Cascii. Niedawne trzęsienie ziemi poważnie naruszyło ich klasztor i bazylikę św. Rity.
2016-11-09 08:16:37
miniaturka

Caritas Internationalis: dramatyczna sytuacja na Haiti

Dramat Haiti stał się dla świata „zapomnianą tragedią”, tymczasem mieszkańcy tej wyspy pilnie potrzebują pomocy.
2016-11-09 10:19:47
miniaturka

Bp Tomasik z uznaniem dla programu "Za życiem"

To dobry krok w kierunku pomocy osobom niepełnosprawnym w Polsce - uważa biskup radomski Henryk Tomasik oceniając rządowy program "Za życiem". Z kolei premier Beata Szydło mówiła dzisiaj, że ustawa jest wstępem do szerszego programu, który będzie przygotowany do końca roku.
2016-11-09 13:00:59
miniaturka

„W obronie sumienia” - kampania na rzecz wolności sumienia lekarzy

Z inicjatywy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris rozpoczęła się kampania zbiórki podpisów pod petycją w obronie prof. Bogdana Chazana oraz wolności sumienia lekarzy. To odpowiedź na kolejny atak środowisk feministycznych, które tym razem zorganizowały zbiórkę podpisów pod wnioskiem o pozbawienie znanego ginekologa prawa do wykonywania zawodu lekarza. Organizatorzy akcji uważają, że jest to zamach na wolność sumienia wszystkich lekarzy w Polsce.
2016-11-09 13:12:39
miniaturka

Caritas Polska: 350 tys. euro dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

Caritas Polska po raz kolejny przekazała środki na wsparcie działań Caritas Italiana, która pomaga poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło środkowe Włochy w sierpniu i październiku br. Dzięki zbiórce w kościołach ogłoszonej przez Konferencję Episkopatu Polski 18 września oraz dzięki licznym wpłatom darczyńców udało się pozyskać kolejne środki dla osób poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.
2016-11-09 13:31:28
miniaturka

Amerykański teolog: wybory prezydenckie w USA "duchowym zamroczeniem"

Wybory prezydenckie w USA symptomem "duchowego zamroczenia" - uważa teolog z Kościoła baptystów, Cornel West. W artykule zamieszczonym w amerykańskim dzienniku "Boston Globe", komentując zwycięstwo Donalda Trumpa w wyścigu do prezydenckiego fotela w USA West nazwał je "upadkiem przyzwoitości, uczciwości i sprawiedliwości" w amerykańskim społeczeństwie.