Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-03 18:07
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Kraków: Akademicka Droga Krzyżowa na ulicach Starego Miasta

Ulicami Krakowa przeszła wczoraj Akademicka Droga Krzyżowa pod hasłem: „Nasyci się światłem”. W nabożeństwie uczestniczyły setki wiernych.

Autor/źródło: Marek Lojtek, licencja: CC BY

Drodze Krzyżowej przewodniczył mu abp Marek Jędraszewski, który wskazał, że była ona kroczeniem wśród głosów miasta i świata w świetle łaski i Ducha Świętego, w którym wszystkie ciemności codzienności ustępują. Mówił też o symbolicznych różach, które towarzyszyły niesionemu krzyżowi: „Te kwiaty wyrażają także naszą miłość do krzyża – powiedział metropolita krakowski. – Zwłaszcza teraz, kiedy tak często krzyż jest znieważany, profanowany, deptany, potrzebuje on naszej miłości”.

Autorem odczytywanych rozważań Męki Pańskiej był diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Dariusz Talik. Ukazywały one m.in. potęgę przyjaźni, konieczność przyjęcia drugiego człowieka, pełną miłości obecność Chrystusa przy tych, którzy cierpią prześladowania za wiarę.

R. Łączny, KAI/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-03 15:58:24
miniaturka

Rozkręca się akcja pomocy dla szpitala w Aleppo

Jose Torres, prof. Jan Miodek, Jerzy Skoczylas czy prof. Wojciech Witkiewicz, a ostatnio także Kinga Preis i Tomasz Kammel zostali ambasadorami akcji Dar dla Aleppo. To niezwykła inicjatywa czterech kościołów chrześcijańskich z Dolnego Śląska.
2017-04-03 16:18:54
miniaturka

Bp Greger: łzy obmywają ludzkie oblicze i pomagają zwrócić twarz do Boga

„Łzy to nie tylko objaw współczucia, lecz także możliwość obmycia ludzkiego oblicza” – podkreślił bp Piotr Greger.
2017-04-03 18:07:03
miniaturka

Francja: Fundacja Lejeune’a za bardzo pro life

We Francji nie słabną ataki na obrońców życia. Nie tak dawno tamtejszy parlament przyjął ustawę, która zakazuje rozpowszechniania informacji mogących odwieść kobietę od aborcji. Teraz przyszła kolej na Fundację Jérôme Lejeune’a, która kontynuuje dzieło tego wielkiego francuskiego genetyka i współzałożyciela Papieskiej Akademii Pro Vita.
2017-04-03 18:33:22
miniaturka

Program papieskiej podróży do Egiptu

Stolica Apostolska opublikowała wstępny program papieskiej podróży do Egiptu. Franciszek będzie tam dwa dni: 28 i 29 kwietnia. Jego przylot do Kairu został zaplanowany na godz. 14.00.
2017-04-03 23:22:43
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #35

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty. Wyzwanie #35.
2017-04-03 23:23:53
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #36

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka i podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Wyzwanie #36.