Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-03 15:31
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

Droga Krzyżowa ulicami Lutogniewa

Mieszkańcy Lutogniewa (diecezja kaliska) wyruszyli za krzyżem, by głosić światu prawdę „ Zbawienie przyszło przez krzyż…”

Krzyż niosą przedstawiciele najmłodzych parafian
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

 Okres Wielkiego Postu, to  czas nabożeństw pasyjnych, refleksji, zadumy, przemiany  naszych serc, ale także dawania świadectwa wiary. Niewątpliwie okazją do tego,  są  odbywające się coraz częściej w miastach, miasteczkach i wioskach Plenerowe Drogi Krzyżowe. 29 marca parafianie  z Lutogniewa w godzinach wieczornych wyruszyli ulicami z krzyżem, by rozważać tajemnice Męki i Śmierci Chrystusa. Droga Krzyżowa kończyła rekolekcje wielkopostne i była czasem szczególnej refleksji. Wielki Post jest czasem nawracania i przemiany życia. Myśl  przewodnią rozważań  tegorocznej Drogi Krzyżowej zawrzeć można w słowach: „My, Twoje Dzieci, Dobry Boże, chcemy być Dobrzy tak jak Ty. Chcemy być Miłosierni jak Ty, Ojcze”.  Rozważania przy poszczególnych stacjach  odczytywane były przez przedstawicieli ministrantów, strażaków, młodzieży, dzieci, matek, ojców, a także grup duszpasterskich działających w parafii. Wielu parafian skorzystało z okazji, by choć przez moment nieść na swoich barkach krzyż.Płonące pochodnie, niesione zapalone znicze  rozświetlały trasę Drogi Krzyżowej stwarzając niezwykłą atmosferę, sprzyjającą refleksji i zadumie nad podjętą w rozważaniach myślą: Chcemy być dobrzy i miłosierni, jak miłosierny jest nasz Ojciec, ale także nad tym co powinniśmy w naszym życiu zmienić, by takimi się stać.W Drodze Krzyżowej uczestniczyło wielu lutogniewskich parafian, którzy dali w ten sposób świadectwo swej wiary. Potrzebuje takich świadectw współczesny świat…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-03 14:48:07
miniaturka

Kard. Ryłko: Jan Paweł II apostołem miłosierdzia

W dniu 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, przy jego grobie w bazylice watykańskiej, została odprawiona Msza św., której przewodniczył jego długoletni współpracownik kard. Stanisław Ryłko.
2017-04-03 14:48:36
miniaturka

Milówka Szare: medal „Pro Ecclesia et Pontifice” dla Elżbiety Babickiej

Bp Rakoczy przypomniał, że medal dla Elżbiety Babickiej to dowód uznania papieża dla jej zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła i społeczeństwa.
2017-04-03 15:14:34
miniaturka

Papież w Domu św. Marty: grzeszymy, ale nie ulegajmy zepsuciu

O skorumpowanych przewrotnością i sztywnością sędziach oraz o Jezusie, który miłosiernie osądza i przebacza, mówił Papież na Mszy w Domu św. Marty.
2017-04-03 15:58:24
miniaturka

Rozkręca się akcja pomocy dla szpitala w Aleppo

Jose Torres, prof. Jan Miodek, Jerzy Skoczylas czy prof. Wojciech Witkiewicz, a ostatnio także Kinga Preis i Tomasz Kammel zostali ambasadorami akcji Dar dla Aleppo. To niezwykła inicjatywa czterech kościołów chrześcijańskich z Dolnego Śląska.
2017-04-03 16:18:54
miniaturka

Bp Greger: łzy obmywają ludzkie oblicze i pomagają zwrócić twarz do Boga

„Łzy to nie tylko objaw współczucia, lecz także możliwość obmycia ludzkiego oblicza” – podkreślił bp Piotr Greger.
2017-04-03 18:07:03
miniaturka

Francja: Fundacja Lejeune’a za bardzo pro life

We Francji nie słabną ataki na obrońców życia. Nie tak dawno tamtejszy parlament przyjął ustawę, która zakazuje rozpowszechniania informacji mogących odwieść kobietę od aborcji. Teraz przyszła kolej na Fundację Jérôme Lejeune’a, która kontynuuje dzieło tego wielkiego francuskiego genetyka i współzałożyciela Papieskiej Akademii Pro Vita.