Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-03 10:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jasna Góra: selfi dla Maryi

„Selfi dla Maryi” to kolejna inicjatywa w Jubileuszowym Roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Paulini wciąż przypominają, że to my jesteśmy żywymi klejnotami w koronie Maryi i zachęcają do wielkiej mobilizacji duchowej. Pomóc mają nam w tym różne propozycje, m.in. Wieczory Maryjne, strefa świadectw czy darmowa aplikacja „Diament z korony”.

„Selfi dla Maryi to zachęta, by tym razem drogą elektroniczną przesyłać na Jasną Górę swoje zdjęcie i duchowy dar dla Matki Bożej Jasnogórskiej – wyjaśnia o. Tomasz Tlałka OSPPE, koordynator Żywej Korony. – Z tych zdjęć utworzymy wielką mozaikę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej tak, aby każdy mógł w tym wizerunku się odnaleźć, ale też przede wszystkim aby dać wyraz temu, że to my Polacy chcemy być obliczem Maryi, oczywiście nie tylko nasze twarze, ale zasadniczo z duchowymi darami dla Matki Najświętszej” – powiedział paulin.

Specjalny formularz do przesyłania selfi znajduje się na stronie: koronamaryi.pl. Wciąż przyjmowane są także tradycyjne zdjęcia papierowe, których jest już ponad 8 tys. Specjalną aplikację na smartfony pobrało już ok. 5 tys. osób. Funkcjonuje też specjalny kanał YouTube z katechezami „Co znaczy żyć według Ewangelii?”.

Pierwsza stacja obchodów jubileuszowych rocznicy pierwszej koronacji jasnogórskiego obrazu Królowej Polski odbędzie się już 3 maja.

I. Tyras, Radio Jasna Góra/ rv


Zdjęcie: Matka Boska Częstochowska, autor: Robert Karp, opublikowano na licencji: CC BY 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-03 09:29:11
miniaturka

Podświetlony krzyż na Giewoncie i watry pamięci w 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Górale pamiętali o 12. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Grupa zakopiańczyków podświetliła krzyż na Giewoncie, a nowotarżanie zapalili nad miastem tradycyjną watrę pamięci.
2017-04-03 09:51:12
miniaturka

Małgorzata Chmielewska o czeskiej diasporze

Siostra Małgorzata Chmielewska relacjonuje dziś na swoim blogu wizytę w Brnie, gdzie chrześcijanie są mniejszością, a także opowiada o prywatnych obchodach Dnia Autystyka.
2017-04-03 10:17:33
miniaturka

Tłumy na debacie o narzeczeństwie podczas Targów Wydawców Katolickich

Podczas XXIII Targów Wydawców Katolickich odbyła się debata pt. "Narzeczeństwo: tak, ale jak? Co dalej z kursami przedmałżeńskimi?" Panel cieszył się olbrzymią frekwencją i zainteresowaniem młodego pokolenia.
2017-04-03 11:14:21
miniaturka
play

Czym dla Ciebie jest... życie? Internetowe rekolekcje wielkopostne [WIDEO]

Rozpoczął się V Tydzień Wielkiego Postu. Pytanie na dziś: czym dla Ciebie jest... życie?
2017-04-03 11:51:07
miniaturka

Rzym: młodzież z Polski podziękuje za ŚDM i weźmie udział we Mszy św. z Franciszkiem

Trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskiej pielgrzymki młodzieży do Rzymu. Zwieńczeniem wyjazdu będzie udział w liturgii Niedzieli Palmowej na Placu Świętego Piotra i uroczyste przekazanie Panamczykom symboli ŚDM.
2017-04-03 12:20:23
miniaturka

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich.