Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-31 18:40
ek / Radio Watykańskie

Bruksela: kard. Parolin o wydajnym i sprawiedliwym rolnictwie

"Obecnie konieczne jest przede wszystkim większe zaangażowanie, aby „położyć nacisk na prawo każdego człowieka do dostępu do zdrowego pokarmu i do odżywiania się odpowiednio do własnych potrzeb”.

Autor/źródło: Anna Sulencka, licencja: CC0

Taki apel znalazł się w liście watykańskiego sekretarza stanu na X Forum dla Przyszłości Rolnictwa, które odbywa się w Brukseli. Kard. Pietro Parolin przekazał papieskie pozdrowienia dla uczestników spotkania, a ponadto zachęcił do promowania w każdym kraju rozwoju, który „doprowadzi do samowystarczalności w produkcji żywności”.


Wskazując na „niezbędność postawienia osoby w centrum każdego działania”, purpurat opowiedział się za poszukiwaniem rozwiązań problemów, przed jakimi stają ubodzy rolnicy w wielu miejscach na świecie. Ochrona środowiska, a także wprowadzanie nowych i różnorodnych metod upraw znalazły się wśród szczególnie podkreślonych przez niego wyzwań. Kard. Parolin ostrzegł również przed wzorcami produkcyjnymi „działającymi na korzyść tylko pewnych grup”.


tm/ rv
Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, kard. Pietro Parolin, żywność, rolnictwo, X Forum dla Przyszłości Rolnictwa