Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-31 11:35
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Poznań: sukces akcji „Opatrunek na ratunek”

Dziś w Poznaniu kończy się 6. edycja akcji „Opatrunek na ratunek” zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Autor/źródło: pixabay.com

Tylko do dziś potrwa 6. edycja akcji „Opatrunek na ratunek”. Już teraz wiadomo, że zakończy się ona olbrzymim sukcesem. Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” udało się zebrać już ponad dwie tony darów: bandaży, gazy, plastrów czy maseczek chirurgicznych.

„Dary zbierane w Polsce będą wykorzystywane w placówkach opieki medycznej prowadzonych przez misjonarzy – mówi Jacek Jarosz z „Redemptoris Missio”. – W krajach globalnego południa nierzadko dzieje się tak, że jeden bandaż dzielony jest na kilka części, żeby więcej pacjentów mogło otrzymać pomoc. W związku z tym wszystkie te bandaże, które wysyłamy, będą potrzebne w codziennej, zwyczajnej pracy” – podkreślił Jacek Jarosz.

Pierwsze dary zostaną wysłane kontenerowcem do Togo. Fundacja planuje też przekazać dary m.in. do Zambii, Kamerunu, Madagaskaru, Tanzanii czy Kazachstanu.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-31 10:21:04
miniaturka

Premiera książki "Ludzie w czasach Jezusa"

4 kwietnia w Warszawie odbędzie się spotkanie z cenionym dziennikarzem i pisarzem Szymonem Hołownią, który w swojej najnowszej książce "Ludzie w czasach Jezusa" zagłębił się w historię życia codziennego sprzed tysięcy lat, ukazując tym samym jej aktualność w dzisiejszych czasach.
2017-03-31 10:45:23
miniaturka
play

Czym dla Ciebie jest... powołanie? Internetowe rekolekcje wielkopostne [WIDEO]

W rozważaniach wielkopostnych ważne pytanie na dziś: Czym dla Ciebie jest... powołanie?
2017-03-31 11:11:08
miniaturka

Kielce: Dni Tischnerowskie zwieńczył katalog narodowych wad Polaków

Wykład prof. Tadeusza Gadacza pt. "Katalog narodowych wad Polaków według księdza Tischnera" był ostatnim wydarzeniem II Kieleckich Dni Tischnerowskich, które dobiegły końca 30 marca br.
2017-03-31 12:12:05
miniaturka

Prof. Chazan: dziecko na szkle również ma godność dziecka Bożego

Dziecko na szkle również ma godność dziecka Bożego – powiedział prof. Bogdan Chazan podczas spotkania otwartego, które 30 marca odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
2017-03-31 12:44:51
miniaturka

W Korei Północnej wciąż są chrześcijanie

W Korei Północnej wciąż są chrześcijanie. Ich sytuacja jest jednak bardzo trudna, wszyscy żyją w katakumbach – informuje francuski misjonarz.
2017-03-31 13:17:46
miniaturka

Gdańsk: jesienią nowy Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny

Najprawdopodobniej już w listopadzie zostanie zakończony nowy Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w bazylice św. Brygidy w Gdańsku - informuje KAI proboszcz ks. kanonik Ludwik Kowalski.