Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-31 08:25
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Egipt: rodziny koptyjskie wracają do domów

Część chrześcijańskich rodzin, które po serii ataków ze strony tzw. Państwa Islamskiego uciekły w lutym z miasta al-Arisz na północnym Synaju, powraca teraz do swoich domów.

Synaj, Klasztor św. Katarzyny
Autor/źródło: Berthold Werner, https://commons.wikimedia.org, licencja: CC BY-SA 3.0

Jak przyznaje biskup koptyjski Anba Quzman sytuacja na miejscu powoli się normalizuje. W mieście codziennie są odprawiane Msze, a kapłani mogą swobodnie chodzić po ulicach, choć często w asyście ochrony.

Dom Fatwy kierowany przez Wielkiego Muftiego Egiptu wydał komunikat, w którym potępia zamachy na wyznawców Chrystusa podkreślając, iż powodują one rozbijanie jedności narodowej. W podobnym duchu wypowiedział się rzecznik prasowy ultrakonserwatywnej partii salafickiej al-Nur, zauważając że morderstwa popełniane na Koptach pozostają przeciwne nauczaniu islamu.

pp/ rv, agenziafides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-30 16:35:06
miniaturka

#8dzientygodnia - V Niedziela Wielkiego Postu

Wielkanoc coraz bliżej, a Ty wciąż cuchniesz? A czy zdumiałeś się Kimś ostatnio? POMOGĄ Ci: ks. Paweł Kiejkowski - wykładowca WT UAM oraz kl. Bartosz Rozynek - rok IV!
2017-03-30 18:15:38
miniaturka

Kard. Zenon Grocholewski i abp Wacław Depo laureatami nagrody FENIKS 2017

Podczas uroczystej inauguracji XXIII Targów Wydawców Katolickich, 30 marca, ogłoszono laureatów tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.
2017-03-30 18:37:50
miniaturka

Kard. Farrell: Franciszek pragnie uczestniczyć w Spotkaniu Rodzin

Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kard. Kevin Farrell, podczas specjalnej konferencji prasowej w Watykanie mówił o przygotowaniach do Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.
2017-03-31 08:50:53
miniaturka

Jeśli migrantów jest więcej niż dzieci, będą napięcia

Imigracja jest niczym cieknący kran. Aby rozwiązać problem nie wystarczy na bieżąco wycierać wodę, trzeba jeszcze kran zakręcić – powiedział kard. Peter Turkson.
2017-03-31 09:27:25
miniaturka

Niemcy: rozwija się debata na temat święceń diakonatu dla kobiet

W Kościele pierwszych wieków istniała funkcja diakonisy, ale nie była ona związana ze święceniami kapłańskimi – stwierdził biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer.
2017-03-31 09:42:40
miniaturka

List Franciszka na Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie

Rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny i otwarta na życie wciąż jest dobrą nowiną dla świata. Papież Franciszek pisze o tym w liście na IX Światowe Spotkanie Rodzin.