Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-29 18:29
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Korea Północna: niedożywienie 70 proc. mieszkańców

Opublikowany 21 marca dokument ONZ wskazuje, że że ok. 18 mln ludzi – w tym 1,3 mln dzieci poniżej piątego roku życia – pozostaje niedożywionych z powodu zbyt szczupłych racji żywności rozprowadzonych przez to komunistyczne państwo.

Autor/źródło: Anna Sulencka, licencja: CC0

70 proc. mieszkańców Korei Północnej nie odżywia się wystarczająco – alarmuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Opublikowany 21 marca dokument jej biura koordynacji akcji humanitarnych ujawnia, że ok. 18 mln ludzi – w tym 1,3 mln dzieci poniżej piątego roku życia – pozostaje niedożywionych z powodu zbyt szczupłych racji żywności rozprowadzonych przez to komunistyczne państwo.

Nie zapewniają one dostatecznej ilości protein ani tłuszczów. Jak czytamy w oenzetowskim raporcie, w Korei Północnej dzienne racje żywnościowe utrzymano w ub. r. na wysokości średnio 300 do 380 g na osobę. Tymczasem ONZ zaleca jako minimum 600 g dziennie. Dlatego apeluje o większą międzynarodową pomoc dla północnokoreańskiej ludności. Przypomina jej cierpienia z powodu niedoboru żywności, środków higienicznych, pomocy medycznej i wody pitnej. Brak tej ostatniej wiąże się z niedawnymi klęskami żywiołowymi, takimi jak susza czy powodzie.

ak/ rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy