Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-29 17:54
Justyna Kapłańska / katowice.oaza.pl

Bieg na Blachę

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej organizuje bezprecedensową grę terenową z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego

Autor/źródło: katowice.oaza.pl

17 czerwca, w dniu 75. rocznicy nawrócenia założyciela oazy, odbędzie się niezwykły bieg. Rozpocznie się zbiórką na placu Andrzeja, nieopodal murów słynnego katowickiego aresztu. Z tego miejsca poszczególne drużyny wyruszą do Parku Kościuszki. Przemierzą w tym czasie specjalny "Franciszkowy szlak", na którym napotkają 10 stacji z zadaniami, przygotowanymi przez różne diakonie diecezjalne Ruchu. 

O biegu mówi Mateusz Klaja, jeden z organizatorów:

"Sama nazwa "Bieg na Blachę" ma się oczywiście kojarzyć z ks. Blachnickim, a przy tym zgrabnie łączy w sobie element sprawnościowy i intelektualny. Czas przejścia przez Park Kościuszki zostanie zmierzony, a odejmiemy od niego tyle minut, ile drużyna zdobędzie punktów na stacjach z zadaniami. Stacji będzie 10, a pierwszą zlokalizujemy pod murem Aresztu Śledczego - w którego celi Franciszek przeżył nawrócenie. Imprezę zakończymy w amfiteatrze przy kościele Jutrzenki Wolności: posłuchamy tam wspomnień o ks. Blachnickim oraz pośpiewamy stare i nowe pieśni oazowe".

Bieg będzie wzorowany na popularnych w oazie biegach samarytańskich, gdzie pojedyncze osoby lub grupy pokonują ustaloną trasę, zatrzymując się przy stacjach, gdzie z humorem sprawdzana jest ich wiedza i kreatywność

Wydarzenie jest wspólną akcją diecezjalnych diakonii Ruchu Światło-Życie. Ma ono miejsce na tydzień przed rozpoczęciem pierwszego turnusu tegorocznych rekolekcji oazowych

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-29 14:51:31
miniaturka

Niemcy: rodzinna miejscowość J. Ratzingera przygotowuje się na obchody jego 90. urodzin

W Marktl am Inn w Górnej Bawarii trwają przygotowania do obchodów 90. urodzin papieża-seniora Benedykta XVI. Urodziny J. Ratzingera przypadają na dzień 16 kwietnia - w tym roku będzie to Niedziela Wielkanocna.
2017-03-29 15:30:57
miniaturka

Warszawa: nowe, albumowe wydanie unikatowego Złotego Kodeksu Gnieźnieńskiego

Złoty Kodeks Gnieźnieński to najcenniejszy rękopis średniowieczny z pierwszej stolicy Polski. Jego karty zdobią barwne iluminacje przedstawiające głównie sceny z życia i męki Chrystusa oraz przepiękne romańskie inicjały.
2017-03-29 15:56:37
miniaturka

12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II na antenach TVP

2 kwietnia mija dwunasta rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji na antenach Telewizji Polskiej wyemitowane zostaną programy i filmy, przypominające niezwykłą historię życia Ojca Świętego.
2017-03-29 18:34:00
miniaturka

Korea Północna: niedożywienie 70 proc. mieszkańców

Opublikowany 21 marca dokument ONZ wskazuje, że że ok. 18 mln ludzi – w tym 1,3 mln dzieci poniżej piątego roku życia – pozostaje niedożywionych z powodu zbyt szczupłych racji żywności rozprowadzonych przez to komunistyczne państwo.
2017-03-29 23:23:32
miniaturka

Rozmowa z Biskupem Kaliskim Edwardem Janiakiem

Rozmowa z Biskupem Kaliskim Edwardem Janiakiem na temat 25-lecia Diecezji Kaliskiej - Diecezjalna Telewizja Internetowa "Dom Józefa"
2017-03-30 08:18:32
miniaturka
play

Papież apeluje o ochronę ludności cywilnej w Mosulu

Papież zaapelował o ochronę ludności cywilnej w walkach o wyzwolenie zachodniego Mosulu spod panowania Państwa Islamskiego.