Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-29 13:29
AC

XII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

1 kwietnia w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej.

Autor/źródło: ks. Sebastian Kreczmański

Uczestnikami Przeglądu będą zespoły chóralne i schole działające przy parafiach lub ośrodkach duszpasterskich różnych wyznań chrześcijańskich. Przegląd ma charakter ekumeniczny. Data Przeglądu wypada zawsze w sobotę, tydzień przed Niedzielą Palmową.

Przez jedenaście edycji Żory odwiedziło 245 zespołów chóralnych, czyli ok. 6500 osób. Jest to jedyny Przegląd o tematyce pokutnej i pasyjnej w kraju, mający charakter ekumeniczny, który daje uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń i podniesienia swojego poziomu twórczego o przeznaczeniu liturgicznym.

W tym roku w Przeglądzie bierze udział 19 zespołów chóralnych z całej Polski. Przesłuchania odbywać się będą od rana (od godz. 9.45) w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. W międzyczasie organizatorzy zapraszają do żorskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej na koncert, który odbędzie się o godz. 15.30.

Po przesłuchaniach w kościele świętych Apostołów Filipa i Jakuba o godz. 17.00 odbędzie się koncert specjalny. Po koncercie, o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia, a po niej zostaną ogłoszone wyniki. Główną nagrodą (Grand Prix) jest pozłacana Złota Pieta, którą specjalnie wykonuje żorski artysta Alojzy Błędowski.

Więcej informacji na temat Przeglądu można znaleźć na stronie pasyjne.zory.pl

Będzie także transmisja na żywo, od godz. 9.30, na stronie tvzory.pl

Nasz portal objął Przegląd patronatem medialnym.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-03-29 11:56:57
miniaturka

Diecezjalny Dzień Młodzieży po nowemu

Po raz pierwszy w nowej formule i po raz pierwszy w Świątyni Opatrzności Bożej – w sobotę 8 kwietnia odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.
2017-03-29 12:23:03
miniaturka

USA: kościelny program „spotkania” Latynosów

Kościół w Stanach Zjednoczonych rozpoczął realizację czteroletniego programu „Encuentro”, czyli „Spotkanie”.
2017-03-29 13:04:21
miniaturka

KUL: minister nauki i szkolnictwa wyższego gościem Narodowego Kongresu Nauki

W środę, 29 marca na KUL rozpoczęła się konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki. Głównym gościem spotkania był minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
2017-03-29 14:13:51
miniaturka

Organizacje upamiętniające Jana Pawła II chcą ściślejszej współpracy

Trwa V Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II. Instytucje zajmujące się propagowaniem myśli Jana Pawła II oraz upamiętnianiem jego osoby i pontyfikatu chcą ze sobą ściślej współpracować.
2017-03-29 14:51:31
miniaturka

Niemcy: rodzinna miejscowość J. Ratzingera przygotowuje się na obchody jego 90. urodzin

W Marktl am Inn w Górnej Bawarii trwają przygotowania do obchodów 90. urodzin papieża-seniora Benedykta XVI. Urodziny J. Ratzingera przypadają na dzień 16 kwietnia - w tym roku będzie to Niedziela Wielkanocna.
2017-03-29 15:30:57
miniaturka

Warszawa: nowe, albumowe wydanie unikatowego Złotego Kodeksu Gnieźnieńskiego

Złoty Kodeks Gnieźnieński to najcenniejszy rękopis średniowieczny z pierwszej stolicy Polski. Jego karty zdobią barwne iluminacje przedstawiające głównie sceny z życia i męki Chrystusa oraz przepiękne romańskie inicjały.