Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-28 21:59
Misyjne Drogi

Misjonarz na Post: połowa Wielkiego Postu za nami!

Za nami IV niedziela Wielkiego Postu, a więc połowa akcji „Misjonarz na Post”. Inicjatywę wspiera w tej chwili już ponad 12 tysięcy osób. Organizatorzy podkreślają, że do akcji wciąż można dołączyć.

Tegoroczna edycja cieszy się największym od początku istnienia akcji zainteresowaniem. W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu odnotować można było największy wzrost chętnych do modlitwy. Do akcji jednak dołączyć można w każdej chwili, chociażby w Wielkim Tygodniu - przed Wielkim Czwartkiem – dniem modlitwy za wszystkich Kapłanów. 

- Tegoroczna edycja „Misjonarza na Post” trwa już 28 dni. To połowa Wielkiego Postu. Do tej pory w akcji udział wzięło ponad 12 tysięcy osób. Najczęściej są to nasi rodacy, choć nie tylko. Wiemy, że akcję wspiera również Polonia w innych częściach świata – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka inicjatywy. Wszystko co trzeba zrobić to zapisać się na stronie www.misjonarznapost.pl – podać swoje imię, nazwisko oraz adres mailowy. Automatycznie pojawią nam się na ekranie dane naszego misjonarza, a także otrzymamy również e-maila z jego danymi. 

Najprościej ich wspierać można modlitwą, ale także wyrzeczeniami, czy naszymi osobistymi cierpieniami. Misjonarze dziękują za okazaną dotychczas modlitwę i mówią, jaką pomocą się dla nich okazała. – Istnieje ta świadomość, że ktoś się za nas modli, ofiarowuje swoje cierpienia, trudy i przeciwności życia. Tylko dzięki tej modlitwie, my możemy stąpać po wężach i skorpionach jak to mówi psalm. Bardzo dużo jest takich sytuacji, w których gdyby nie Boża Opatrzność i modlitwa, to było by bardzo krucho – powiedziała siostra Tadeusza, dominikanka posługująca w Kamerunie od 18 lat. 

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych, jak na przykład „Misji Salezjańskich”, „Świata Misyjnego”, „Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego” oraz „Misyjnych Dróg”. Projekt wspierają Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz m.in. deon.pl, aleteia.pl, wiara.pl, portal pium.pl oraz Radio Maryja. Kontakt pod adresem e-mail: media@misjonarznapost.pl; +48 511493653


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy