Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-28 12:50
S. Zielińska / Caritas Polska

Polacy pomagają Syryjczykom - Caritas, PAH, Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Przedstawiciele Caritas Polska, PAH i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie spotkają się 30 kwietnia w Warszawie, w ramach Targów Wydawców Katolickich, aby przedstawić swoje doświadczenia pomocy ofiarom wojny syryjskiej.

Autor/źródło: Caritas Polska

15 marca minęło siedem lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Wskutek tej wojny kilkaset tysięcy osób zginęło, kilka milionów osób musiało opuścić swoje domy. Blisko 5 milionów Syryjczyków znalazło dom poza swoją ojczyzną, reszta żyje w często katastrofalnych warunkach.

Z pomocą poszkodowanym ruszyły organizacje humanitarne z całego świata. W pomoc zaangażowały się również organizacje polskie, m.in. Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polska Misja Medyczna i wiele innych. Każda z organizacji posiada swój sposób pomagania, swoje doświadczenia i swoje zasady. Organizacje niosące pomoc pełnią również ważną funkcję informując o sytuacji na miejscu dramatu oraz apelując o wsparcie społeczne Polaków.

Przedstawiciele Caritas Polska, Polskiej Akcji Humanitarnej i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie spotkają się, żeby podsumować doświadczenia pomocy ofiarom wojny syryjskiej, żeby przedstawić swój profil pomocy, opowiedzą również o perspektywach nowych kierunków działań.

Spotkanie, które będzie częścią Targów Wydawców Katolickich, odbędzie się w czwartek 30 marca o godzinie 16:30 w Sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.


Paweł Kęska, Caritas Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-28 11:41:27
miniaturka

Japonia: „Ikiru chikara” (Moc życia) – książka o wystawie M. Kołodzieja w Harmężach

W Japonii ukazała się książka prof. Hiroki Nakamaru o wystawie Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”.
2017-03-28 11:48:03
miniaturka

Księża proszą o modlitwę w ich intencji przed Wielkim Czwartkiem

Już po raz ósmy serwis Kaplani.com.pl przed Wielkim Czwartkiem proponuje parafiom z całej Polski udział w modlitwie za konkretnych kapłanów.
2017-03-28 12:21:07
miniaturka

Włochy: list Junckera do abp. Boccardo o pomocy UE

Przewodniczący Komisji Europejskiej wystosował list do ordynariusza diecezji Spoleto-Nursja w związku z oferowaną przez instytucje unijne pomocą odbudowy tego regionu po trzęsieniach ziemi.
2017-03-28 13:39:23
miniaturka

Papież: zgnuśnienie gorsze od letniego serca

Zgnuśnienie jest jeszcze gorsze niż letnie serce – mówił Papież na Mszy w Domu św. Marty, nawiązując do ewangelii o uzdrowieniu paralityka nad sadzawką Betesda.
2017-03-28 14:07:51
miniaturka

Rok temu odszedł ks. Jan Kaczkowski - charyzmatyczny duszpasterz

Mija rocznica śmierci ks. Jan Kaczkowskiego - charyzmatycznego duszpasterza, mistrza pogodnego cierpienia. Z tej okazji 8 kwietnia w Kościele św. Jerzego w Sopocie odbędzie się koncert poświęcony jego pamięci.
2017-03-28 14:48:02
miniaturka

Fatima: Polacy wśród najliczniejszych zagranicznych pielgrzymów

W minionym roku do sanktuarium w Fatimie dotarło 156,7 tys. zagranicznych pielgrzymów w grupach. Do najliczniej przybywających należeli Polacy.