Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-28 12:50
S. Zielińska / Caritas Polska

Polacy pomagają Syryjczykom - Caritas, PAH, Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Przedstawiciele Caritas Polska, PAH i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie spotkają się 30 kwietnia w Warszawie, w ramach Targów Wydawców Katolickich, aby przedstawić swoje doświadczenia pomocy ofiarom wojny syryjskiej.

Autor/źródło: Caritas Polska

15 marca minęło siedem lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Wskutek tej wojny kilkaset tysięcy osób zginęło, kilka milionów osób musiało opuścić swoje domy. Blisko 5 milionów Syryjczyków znalazło dom poza swoją ojczyzną, reszta żyje w często katastrofalnych warunkach.

Z pomocą poszkodowanym ruszyły organizacje humanitarne z całego świata. W pomoc zaangażowały się również organizacje polskie, m.in. Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polska Misja Medyczna i wiele innych. Każda z organizacji posiada swój sposób pomagania, swoje doświadczenia i swoje zasady. Organizacje niosące pomoc pełnią również ważną funkcję informując o sytuacji na miejscu dramatu oraz apelując o wsparcie społeczne Polaków.

Przedstawiciele Caritas Polska, Polskiej Akcji Humanitarnej i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie spotkają się, żeby podsumować doświadczenia pomocy ofiarom wojny syryjskiej, żeby przedstawić swój profil pomocy, opowiedzą również o perspektywach nowych kierunków działań.

Spotkanie, które będzie częścią Targów Wydawców Katolickich, odbędzie się w czwartek 30 marca o godzinie 16:30 w Sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.


Paweł Kęska, Caritas Polska


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, Caritas, Polska, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, pomoc, PAH