Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-28 09:15
AC / Radio Watykańskie

Australia: procesja ekumeniczna

Ulicami Melbourne przeszła procesja ekumeniczna. Jest ona organizowana w tym drugim co do wielkości mieście Australii już od kilkunastu lat.

Autor/źródło: Ron Chapple Stock,photogenica.pl

O jej sprawny przebieg i piękną oprawę dba skupiające przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich Wspólne Stowarzyszenie Maryjne.

Tegoroczne wydarzenie ekumeniczne, zwane „Przechadzką z Maryją”, zgromadziło ponad 2 tys. uczestników. Rozpoczęło się 26 marca w katolickiej katedrze św. Patryka Eucharystią sprawowaną przez biskupa pomocniczego Melbourne Petera Elliotta. Brali w niej udział również przedstawiciele innych wyznań na czele z anglikańskim biskupem Philipem Hugginsem.

Po liturgii zebrani przeszli między drapaczami chmur biznesowej części miasta do katedry anglikańskiej św. Pawła. Nieśli ze sobą pokaźnych rozmiarów figurę Matki Bożej z Walsingham, a także liczne ikony i obrazy przedstawiające Najświętszą Pannę. Część wielokulturowego tłumu pielgrzymów ubrana była w stroje charakterystyczne dla różnych narodów i regionów świata.

Tę wyjątkową, wielokulturową procesję zwieńczyło okolicznościowe nabożeństwo ekumeniczne sprawowane w katedrze anglikańskiej. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy australijskiego stanu Victoria wywodzą się z blisko 200 krajów, mówią 260 językami i przynależą do ponad 130 grup wyznaniowych.

L. Gęsiak SJ, Melbourne / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-28 08:14:37
miniaturka

Indie: kolejne ataki na chrześcijan

W Indiach narasta hinduistyczny nacjonalizm, a wraz z nim nasilają się ataki na chrześcijan.
2017-03-28 08:40:15
miniaturka

Ojciec Święty ofiarował 500 tys. dolarów ofiarom głodu w Malawi

Konferencja Episkopatu Malawi rozpoczęła w całym kraju dystrybucję żywności zakupionej z środków podarowanych im przez Papieża.
2017-03-28 08:54:38
miniaturka

Mali: wciąż nieznany los porwanej zakonnicy

Wciąż nieznany jest los zakonnicy porwanej dwa miesiące temu w Mali. Przedstawiciele tamtejszego Kościoła poinformowali, że nadal nie wiadomo, kto stoi za jej uprowadzeniem oraz że nie napłynęły dotąd żadne żądania mogące doprowadzić do uwolnienia s. Glorii Cecilii Narváez.
2017-03-28 09:44:24
miniaturka

Bp Muskus: trzeba głośno mówić o dobru

Zdaniem hierarchy, autentyczny uczeń Chrystusa szuka okazji do pełnienia dobra nieustannie i nie marnuje czasu na jałowe narzekania i krytykę.
2017-03-28 10:08:45
miniaturka

Tajani: chrześcijaństwo może dać Europiej jeszcze bardzo wiele

„Chrześcijaństwo może jeszcze wiele dać Europie” – napisał w nocie dla włoskiej katolickiej agencji SIR przewodniczący Parlamentu Europejskiego w dwa dni po historycznej wizycie w Watykanie przywódców państw Unii Europejskiej.
2017-03-28 10:11:51
miniaturka

Kraków: Promocja filmu o sile modlitwy różańcowej

Dzięki zaangażowaniu 3000. darczyńców Stowarzyszenie Rafael kończy pracę nad filmem „Teraz i w godzinę śmierci”, który opowiada o sile różańca. Twórcy filmu zapraszają do wsparcia akcji promocyjnej.