Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-27 18:50
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Abp Henryk Hoser wyjechał do Medjugorje

Abp Henryk Hoser wyjechał do Medjugorje, by na miejscu zbadać sytuację tamtejszego duszpasterstwa.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

Cel powierzonej mu przez papieża Franciszka misji stanowi dokładniejsze poznanie sytuacji, tak aby Kościół mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tej miejscowości pielgrzymów.

„W Medjugorje będę rozmawiał z osobami mającymi bezpośredni wpływ na życie Kościoła w owym kraju, a więc z nuncjuszem apostolskim, z arcybiskupem Sarajewa kard. Vinko Puljićem, jak również z biskupem Mostaru, a więc diecezji, na terenie której Medjugorje się znajduje. Później porozmawiam z ludźmi bezpośrednio odpowiedzialnymi za tę parafię i miejsce pielgrzymkowe, czyli z ojcami franciszkanami” - powiedział abp Hoser.

Misja wizytatora Stolicy Apostolskiej w Medjugorje ma zakończyć się wraz z początkiem lata.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-27 15:46:48
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #28

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty. Wyzwanie #28.
2017-03-27 16:13:50
miniaturka

Papież rozmawiał z kandyjskimi biskupami

Dzisiejsze przedpołudnie Papież Franciszek spędził z grupą biskupów z zachodniej części Kanady, którzy przebywają w Rzymie z wizytą ad limina.
2017-03-27 16:34:08
miniaturka

Marsz dla życia w Brukseli

Ulicami Brukseli przeszedł wczoraj Marsz dla Życia. Belgijski dziennik Le Soir, który opisuje to wydarzenie z jednoznacznie krytycznych pozycji, nie ukrywa zdumienia faktem, że jego uczestnicy to głównie ludzie młodzi.
2017-03-27 19:00:47
miniaturka

Bez ochrony nieletnich, ewangelizacja nieskuteczna

W Watykanie zakończyły się obrady Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.
2017-03-27 20:48:39
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #29

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty. Wyzwanie #29.
2017-03-27 20:50:13
miniaturka
play

Challenge Wielkopostny #30

Posłuchaj Słowa Bożego i refleksji ks. Michała Misiaka, a potem podejmij wyzwanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Przygotuj się w ten sposób na spotkanie z Chrystusem cierpiącym i Chrystusem Zmartwychwstałym. Podziel się swoją wiarą z innymi! Premiery kolejnych odcinków codziennie aż do Wielkiej Soboty. Wyzwanie #30.